Snak

Mere indhold efter annoncen
La nu vær med, at kommentere de usaglige og subjektive indlæg, som f. eks. Jens N, hvis eneste formål er at få lidt opmærksomhed, hvilket han (desværre) har fået nu. Tryk istedet "anmeld", og så debattere ellers begivenhederne i kampen.

Skal da som Brøndby-mand være enig at vores straffe ikke burde være dømt, men det var langtfra det der afgjorde kampen. Brøndby spillede klart det mest chancebetonede spil og fik også belønningen ved udligningen. Superballe af Krohn-Dehli iøvrigt, håber sgu han kommer igang. OB´s individualister gjorde det svært for os, men ellers er jeg skuffet over deres tilgang til tingene, da de er mine guldfavoritter i år.

Vinderne har altid ret.. For videoteknologi - men så længe det ikke er indført, må man acceptere dommerens (fejl)kendelser. Brøndby i hjertet :) Sympatisør med Barcelona, hold med danske spillere og hold der spillere frisk offensiv fodbold :)
Jeg synes at begge straffespark var meget tynde, Brøndby blev måske også snydt for et senere i kampen, men lad det ligge. Generelt så var det en god kamp med et fair resultat og dejligt at se en kamp hvor ingen af holdene var bange for at angribe. Dejligt at se Brøndby havde forbedret sig meget i forhold til kampen mod Flora Talinn. Mike Jensen og Nicolaj Agger leverede faktisk en ok indsats, mens Jan Kristiansen var en skuffelse.
Jens N

Hvor gammel er du?
Du opfører dig som en 2 årig men du kommer alligevel med nogle fremmedord af og til som svarer til en på måske 30 år. Lad mig bruge din teori så, er du 16 år?
Prøv lige at skrive lidt mere subjektivt fremover, det er simpelthen for dumt at "høre" på.
Hvor kommer det helt absurde brøndby had dog fra?
@ krohnaldinho
Skal da som Brøndby-mand være enig at vores straffe ikke burde være dømt, men det var langtfra det der afgjorde kampen. Brøndby spillede klart det mest chancebetonede spil og fik også belønningen ved udligningen

Det er da præcis det der afgjorde kampen. Ellers havde resultatet været 1-2 (hvis man fraregner at så alt muligt andet kunne være sket og resultatet kunne være endt 3-0 eller 0-3).
FCK producerede vel også 5 gange flere chancer i går mod FCN, men de tabte alligevel 2-0.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
46-kongen-32

Der er mange af hans slags. Forsmåede mennesker som har set Brøndby vinde det ene mesterskab efter det andet.
Det er de blevet bitre over, for deres klub har ikke vundet noget siden 1989.
Han har formentlig aldrig oplevet OB vinde noget, og er bange for at han aldrig kommer til det.
For kan der gå over 20 år, så kan der også gå 60 år.

Brøndby fans ved at BIF nok skal vinde DM inden for en overskuelig fremtid. Nu er der gået 4 lange år, så det er ved at være tid igen.
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er da præcis det der afgjorde kampen. Ellers havde resultatet været 1-2 (hvis man fraregner at så alt muligt andet kunne være sket og resultatet kunne være endt 3-0 eller 0-3).

Du lyder vist bare lidt bitter Badazz. Havde straffesparket været fløjtet med 2 min. tilbage kunne man argumentere for dets indflydelse, men med 50 min. tilbage havde OB masser af tid til at rette op på det.

FCK producerede vel også 5 gange flere chancer i går mod FCN, men de tabte alligevel 2-0.

Kan ikke se hvad jeg skal bruge den oplysning til?
Vinderne har altid ret.. For videoteknologi - men så længe det ikke er indført, må man acceptere dommerens (fejl)kendelser. Brøndby i hjertet :) Sympatisør med Barcelona, hold med danske spillere og hold der spillere frisk offensiv fodbold :)
fed kamp, men kan tydelig se at ob´s angribere er bedre end bifs, især ved 2 mål. Bif burde satse lidt mere på agger
Brøndby fans ved at BIF nok skal vinde DM inden for en overskuelig fremtid. Nu er der gået 4 lange år, så det er ved at være tid igen.


En logik der også var meget fremheskende i og omkring Esbjerg i slutningen af 60´erne.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Ikke kun Esbjerg - Vejle havde på samme måde i 70´erne....
"En logik der også var meget fremheskende i og omkring Esbjerg i slutningen af 60´erne. "

Hehe. Ja, eller i B93 i 30´erne og Frem i 50´erne. Og Vejle i 70´erne.

Så BIF´ferne gør nok klogt i ikke at være for kæphøje. Fortiden er én ting, nutiden noget andet og fremtiden noget HELT andet.

Man kunne jo tilføje: Kan der gå 4 år kan der også gå 8. Og kan der gå 8 kan der også gå 20. Fortsæt selv, Danos ;-D
OB siden ... altid Liverpool FC siden ... altid Saints, 49ers Liverpool Football Klopp
Annonce