Snak

Mere indhold efter annoncen
Flot kamp af Viborg. Klasse hold når de spiller op til deres bedste. Forhåbentlig kan de ramme flere kampe som den her, istedet for den mod AGF. I Viborg håber vi selvfølgelig stadig at FCK kommer stærkt tilbage og napper mesterskabet. Det eneste sted det hører til!
Sagde det i sidste sæson, og siger det igen. FCK bliver aldrig et konsistent mesterhold med Thorup som træner. Han er så overvurderet. Sidste sæsons mesterskab kom kun i hus på baggrund af de andre klubbers uduelighed.
Dem der står med pokalen i maj har ret :-)
FCK ydmyghed ?
Apropos skandaler:
Dét straffe var der jo ikke!
Hvordan kan dommerstanden være så ringe?

Tidligere talte man om at FCK fik meget forærende. Er det kun mig der ser det lige omvendt over det sidste år eller mere?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der er købt for mange spillere, og selvom JT næppe er den rette træner for os, ville han have haft bedre odds med færre munde at mætte med spilletid o.a. Der er gået ged i den, og måske kan JT med tiden forbedre det lidt - men det er ikke chancen værd.

Vores ´DNA´ skulle videreføres, men det er præcis denne tyngde, som er væk. Tak for alt, søde bestyrtelse og kække Kvist (beklager det dårlige humør).
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
Sgu agf ikk byde på venstre backen Christian Sørensen. Han minder da vanvittigt meget om Højer (uh hvor jeg savner den mand)

Viborg og Horsens går efter mesterskabet :D
Moral er godt.....
Viborg blir mestre :)
Hvorfor er det helt præcis, at Karamoko ikke ser skyggen af spilletid?
Det kan sgu da umuligt være værre end det Thorup sætter på banen p.t.
At spille Pep Biel som falsk 9´er er simpelthen for håbløst.
Tidligere talte man om at FCK fik meget forærende. Er det kun mig der ser det lige omvendt over det sidste år eller mere?

Nej, det gjorde "man" ikke. Ynkelige tabertyper gjorde. Lad nu være med at blive en sådan.
https://www.berlingske.dk/sport/qatar-bandlyser-fagforeninger-dbu-er-ekstremt-skuffet https://www.dr.dk/sporten/fodbold/efter-slutfloejtet-ved-vm-i-qatar-har-migrantarbejdernes-forhold-aldrig-vaeret
Annonce