Snak

Mere indhold efter annoncen
No offence men hver gang FCK taber skal Thorup fyres

Han skaffede det danske mesterskab sidste sæson hvilket var fuldt fortjent så ved jeg godt nogen siger at de andre hold floppede men det krævede stadig at FCK udnytte det og det gjorde de

God søndag
*ikke sig det, ikke sig det, ikke sig det*

Jamen hvad med Brøndby ?
Ingen husker hvem der blev nummer2
... Thorup raus?
FCK er ikke konsistente nok under Thorup, og man føler at alle kampe kan tabes. Sådan burde det ikke være i en klub med et budget som FCK’s, når det holdes op mod andre.
Smuk sejr på en dag med Thorsen tilbage på banen….

Mesterskabet er billigt til salg i år og superligaen har nok ikke været mere lige nogensinde før….
Mere indhold efter annoncen
Annonce
1 point i gns. Det er bare ikke godt nok. Sådan som vi spiller lige nu har vi intet at gøre i Europa. Som nævnt tidligere så skal vi alle bøje os forover og håbe at modstanderen har glidecreme med
Os bare et ringe hold han starter med. Sidder ikke og tænker wow et hold som i "gamle" dage
Og det er ikke kun når FC taber, at ideen om en fyring af Thorup luftes. Udover serien af René bure (men smalle sejre) har der ingen kontinuitet været i hans tid hos FCK. Og egentlig ikke meget bedre end middelmådigt spil, særligt ift. til truppen og kvaliteten af modstandere. Forhåbentlig trækker vi den nemmeste modstander i CL playoff, ellers hedder det nok EL gruppespil.
Når Falk og Boilesen bliver sat ud af spiller kan FCK nul og niks
Nej, det gjorde "man" ikke. Ynkelige tabertyper gjorde. Lad nu være med at blive en sådan.

He he - tak for tippet nøgler :-)
Taler du af erfaring eller... :-)

Nej - svar ikke... Min egentlige pointe gik på dommerstanden - og ikke på om der gøres forskel på holdene.

Jeg synes der er væsentlige (kampindfluerende) fejldomme i mange kampe. Straffet i dag. Manglende rødt kort i sidste uge.
Annonce