Jeg kunne godt tænke mig at der som i boksning inføres advarsel for dødsyg kamp. Jeg havde glædet mig til CHL finalen og havde et lille håb om at taktikken imod Barcelona var en enlig svale, men nej hvor blev jeg skuffet.
Det skulle være forbudt at bruge så mange penge på en flok voldsforbrydere der stiller sig i eget felt og sparker bold og modspillere væk, Chelsea må sgu miste mange fans baseret på de sidste to CHL kampe, det er jo kun den ene halvdel af fodbolde de har fattet.
Det var den mindst fortjente sejr jeg har set i den tid CHL har eksisteret :(
Men for juhu råberne så håber jeg sgu at Chelseas spil bliver standarden fremover, så kan de sidde og glo på to hold der står i hvert deres felt og sparker til hinanden, så finder jeg noget interresant at kigge på, kunne være at det skal være golf, der er sgu meget mere adrenalin i det end Chelseas spil..