Snak

Mere indhold efter annoncen
Spørgsmålet er hvor aktiv han vil være som ejer eller om han mere vil være en sleeping partner? Nå spøg til side, så vil det være genialt for Silkeborg, det er da den slags folk - som måske mest gør det med hjertet - man gerne vil have ind i sin klub. Især når han så tilmed er en dygtig forretningsmand.
Så skal de vel til at spille drømmebold?
"Nogle gange rammer man kassen, andre gange rammer man pølsevognen" - Søren Frederiksen Jeg drømmer om at se den hvide puma som chef i nordens Paris.
Ro på kroppen Oswald, kunne det være fordi ord spillet er oplagt og det bare er humoristisk? Træk vejret og prøv at skrue lidt ned for alvoren.
'Jeg udtaler mig principielt ikke om dommere. Specielt ikke ham her.' - Richard Møller Nielsen - Dejlig oplevelse, på trods af pindsvinet vandt. https://www.youtube.com/watch?v=ql0AmLp7juU&list=UUVZZ79wLFEG8H_WfIHyubdA
Kommunen - og køb af spillere, den må du lige forklare nærmere.

//hjst


Man kunne investere mere i faciliteterne, loungepladser, eller nedsætte lejen og derved frigøre midler til at klubben kan agere anderledes. Der er sikkert et hav af knapper kommunen helt lovligt kan dreje på for at tilgodese klubben indirekte, ligesom den gjorde da man smed 60mio kroner i stadionbyggeriet uden at kræve midler hjemkradset for omstruktureringen af den eksisterende stadiongrund som blev/bliver ombygget til private boliger samt plejecentre.

Eller som de gjorde, da de ændrede lejebetingelserne i forbindelse med Silkeborghallerne, da de blev ændret til Jysk Arena for at lokke Bjerringbro og Voel med i et lukrativt samarbejde om at spille BSV kampe i Silkeborg fremfor at opføre det multihus i Bjerringbro som der var tale om.
Silkeborg IF
Hahah hvor er det ironisk med alle de her typer på bold.dk der lige skal pudse glorien ved at kalde det et FC-projekt.

Selvfølgelig forsætter vi som Silkeborg IF, og selvfølgelig forsætter klubben med at være en stærkt lokalt historisk hold som vil fremad med sund økonomi, og ikke bare en ligegyldig FC-klub som er kommet til i 90erne.

Det er rart med gode SIF-nyheder for en gangs skyld.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Yeeeeeah de rige køber fodbold klubber i et land med fattige børn der er forhøjet med det dobbelte på 1 år, Viser sku lidt hvor hjerne vasket denne her befolkning egentlig er.
Yeeeeeah de rige køber fodbold klubber i et land med fattige børn der er forhøjet med det dobbelte på 1 år, Viser sku lidt hvor hjerne vasket denne her befolkning egentlig er.


Og hvad gør du selv ved det problem?
Det ville være smukt med et stærkt Silkeborg.
Dedikeret fan af: OB Newcastle \\\"I´ve never heard noise in my life as when Newcastle United scored. This place is unbelievable\\\" - Petr Cech.
Børn dør af sult i Afrika, og du tillader dig at kalde danske børn, i en velfærdstat som Danmark, for fattige?! - "Viser sku lidt hvor hjerne vasket denne her befolkning egentlig er." - Fedt med Dyne Larsen som investorer i Dansk fodbold!
Sjovt nok ved at informere andre om problemet ?! omfg, hvad fuck gør du ved problemet? Du venter måske på næste spillerkøb til 300 millioner? FUCK du kunne føde mange mennesker for de penge.


Du befinder dig det helt forkerte sted... Afsted med sig.
Silkeborg IF
Annonce