Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg håber bare at EAF læser med her på tråden.
Måden i skriver indlæg på og fremsætter argumenter er iøvrigt også meget ens.

Men det kan være jeg jo bare løber med udokumenteret sladder og er et snefnug der er allieret med sensationspressen!

Det syntes jeg nu ikke, at vi gør. Men jeg tager gerne imod en undskyldning fra dig, efter din anklage mod mig. Du siger bare til, når du er klar, så skal jeg nok tilgive dig.
Jeg finder mig ikke i, at nogen beskylder mig for, at have dobbeltprofiler. Det stopper nu.

Desuden så kan man roligt læse med i JyskeVestkysten, hvor hele forløbet beskrives, og hvor Ole Bruun bekræfter at spillerne har en stor del af skylden i denne sag. Og at de kom ind til forløbet med deres egen dagsorden fra dag et, og sandsynliggør egentlig, at de havde besluttet, at træneren skulle ud længe inden han overhovedet var tiltrådt.

https://jv.dk/artikel/kommentar-var-det-hele-virkelig-kun-peter-hyballas-skyld
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Enig - det skulle den kære bestyrelse blot have indset for 6-7 uger siden inden ALT blev ødelagt!
En ærlig udmelding fra ledelsen. Tak for det.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Humble Pie!

Kom så Épandeur à Fumier - sig aaaaaa - helt op!!!
WE ARE [b]FANS[/b] WE ARE [b]OWNERS[/b] When everyone around seems bought and sold We are worth our weight in gold! [u]Anti[/u]-listen: Milton Keynes, Red Bull GmbH, Farum, Sportwashing, Forenings Sell-Outs
jeg finder mig ikke i, at nogen beskylder mig for, at have dobbeltprofiler. Det stopper nu.


Slap nu af, Batmand...der er ingen, der beskylder dig for noget.

Men du virker MEGA nærtagende

Burde du egentlig være på det der Indernettet?
@Épandeur à Fumier

Du har fra første dag haft en særdeles forenklet vinkling på sagen, hvor du nærmest frikendte både ledelse og træner for samtlige anklager. Så er det klart at folk undrer sig. Se indad.

Nogen påstår at kaostræneren blev fyret. Det gjorde han da i hvert tilfald ikke. "det kommer aldrig til at ske" som en nar udtrykte det et par tråde tidligere. Og det er heller ikke sket. Kaostræneren fik i stedet at vide at han kunne flytte ned og træne pigeholdet fra 9-11 år. De havde ikke noget imod at man omtalte deres store patter og slet ikke noget imod hvis man klemte dem lidt. Men fyring - nej det er der slet ikke tale om. At han alligevel forsvandt hurtigere end et snefnug var kun fordi EfB slet ikke var klar til et geni som ham. Han sagde selv op fordi de andre havde rottet sig sammen imod ham. Ja - det er det rigtige venner gør - de holder sammen mod de Hubøller der terroriserer dem.
@6700.Madsen

Klam kommentar om piger i den alder. Det er en dårlig og vammel joke, som du burde fjerne for din egen skyld.
Annonce