Snak

Mere indhold efter annoncen

Efter sigtelser: Verhagen varetægtsfængsles

ons 27. nov 2019

Den skandaleombruste hollænder Bernio Verhagen er onsdag blevet varetægtsfængslet. Han nægter sig skyldig i flere sigtelser, herunder vold og røveri.



Læs hele nyheden her
Selvfølgelig gør han det :)

Tak for turen, bold :)

Næste års julekalender :D
IDKFA
Gad vide om han overhovedet går under kategorien fodboldspiller. Synes han er svær at finde meget statistik på.
Det bliver sgu årets mest læste artikelserie.
Dedikeret fan af: OB Newcastle \\\"I´ve never heard noise in my life as when Newcastle United scored. This place is unbelievable\\\" - Petr Cech.
Han kan rent principielt ikke have en kontrakt, der løber til d. 29. august 2020. En kontrakt i Danmark kan kun udløbe enten d. 30.6 eller d. 31.12.
.
Jesper Fredberg opnår legende-status på denne handel. Det kan der ikke være to meninger om.

Lyder rigtig grimt med en voldtægtssag. Man kan til nød ´leve´ med lidt svindel og humbug, men de andre ting der nu dukker op til overfladen, er jo slet ikke noget vi er vant til at se i forbindelse med professionelle sportsudøvere i Danmark. (undtaget et par boksere)
Det startede med at være underholdende, men nu nærmer vi os mere og mere en tragedie.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Giv ham gerne mere end bare en varetægtsfængsling.
Ville være interessant at høre hvorfor VFF og Morten Jensen køber en billet til Bernio - så han kan flyve til Chile ? Han er sigtet og anmeldt - og nu også erkendt forhold fra mange sider!? Selv Viborg har anmeldt ham, og smidt ham ud af klubben... Men hvorfor så sende ham på den anden side af jorden?? Tror vi på han kommer tilbage? Nu fulgte jeg lidt med i BT´s live dækning - og Bernio lyver jo åbentlyst mange gange i retten! Det faldt dommeren heldigvis ikke for. Og mig bekendt havde Tivoli Friheden lukket d 26/11? Hans forsvar kalder ham "kendt fodboldspiller" ha ha ha "kendis" og han jo ikke behøver lave røveri, fordi han tjener så mange penge ? Hvordan? Viborg siger jo han ikke får løn?
har du ligesom 1200 andre kvinder oplevet Bernio svindle har svindlet dig så kan du sende en mail til holddaopenklaphat@åretsjoke.dk og så vil sagen blev taget op engang om 30 år når de pågældende retssager er blevet behandlet, på forhånd tak.
Han er på ingen måde professionel sportsudøver. Så er det i hvert fald ikke fodbold.
Så er der snart prominent forstærkning til et fængselshold et eller andet sted.

Og inden længe et professionelt setup og CL-gruppespil, som dog bliver en kort fornøjelse, da det hurtigt kniber med at stille fuldt hold på udebaner.
Rene pokaler skinner bare flottere. Next season - måske også med Justice for 115...
Annonce