Snak

Mere indhold efter annoncen
Egelund skal være hjertelig velkommen i Haderslev !!
SønderjizzzL
Lyngby - EfB 7-0
Sjovt at læse kommentarer fra den første artikel omkring Egelund, hvor alle uden omtanke æder pressens skrevne ord omkring at Egelund ikke kan få lov til at få ophævet sin kontrakt.

Alle tror på pressen, men her tog de fejl. Gad vide hvad de ellers tager fejl af.
Nu ved jeg ikke hvad de to spillere er værdiansat til, men jeg tænker da en samlet sum på ~10mio virker realistisk. Hvem skal betale det "tab" man aktivt vælger at tage?


Det virker ikke som noget dårligt bud.
Vi er mange, som er målløse og uforstående.
Enten må PMG selv smide penge ind når den tid kommer eller også vil regningen havne hos sponsorer, som de kalkulerer med vil fortsætte med støtte til EFB.
Nogen gange er det første tab det dyreste, men dette ordsprog syntes ikke at omfatte EFB s situation.

Det er håbløst!
Ha,ha...Jeg er ikke sikker på at EFB´s ægte fans har meget interesse i en klub de ikke kan kende længere og 11 Barnsley spillere på holdkortet...En klub er mere end bare farven på trøjen selvom den nok også bliver lavet om til Stars & Stripes på et tidspunkt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det ender med at EfB betyder Esbjerg Football Barnsley. Kuferu
Hvor er miniotets aktionærerne? Kuferu
Så er det nu ACHorsens.
ACHorsens
CharlesD

Jeg, blandt andet, er da lige her.

Men fint for Conway, at han ikke længere fremstår som en løgnagtig idiot. Nu fremstår han bare som en idiot.

Der må da sidde nogle aktionærer, der har det stramt med det her.
Jeg tænkte ikke så meget økonomi på den lange bane, men her påfører man jo aktivt medejerne/aktionærerne et tab. Helt bevidst. Det er ikke underslæb, for pengene ryger ikke i egen lomme, men må man godt bevidst sjofle andre menneskers penge væk, bare fordi man er stædig?
Silkeborg IF
Annonce