Snak

Mere indhold efter annoncen

Elyounoussi-klausul presser FCK: Skov-plan ligger klar

tors 25. jul 2024

Mohamed Elyounoussis lave frikøbsklausul spøger i FC København, og ifølge Bolds oplysninger vil et farvel til nordmanden betyde, at man vil gå benhårdt efter at hente Robert Skov, der i forvejen er en ønskespiller.



Læs hele nyheden her
Ja men manden vil jo kun til et tophold i en top 5 liga så og de banker næppe på døren. Så det giver ingen mening. Men tænker da sagtens FCK kan hente Skov uanset også som ekstra backup på backen.

Og han vil ikke til Saudi Arabien.

Samt er han ret gode venner privat med Meling.
En gave til konkurrenter hvis de sælger ham… jeg krydser fingrer
Det ville være en katastrofe hvis det sker. Det piller for alvor pynten af FCK.
Det må være agenten, der har lækket informationerne om klausulen.
En stemme på Mette Frederiksen ER en stemme for åben krig med Rusland
Det ville være en katastrofe hvis det sker. Det piller for alvor pynten af FCK.

FCK overlever nok. Det vil ikke være en katastrofe ... træls ja, men ikke en katastrofe.
En stemme på Mette Frederiksen ER en stemme for åben krig med Rusland
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så må han jo være på vej væk - Farzam har også været ude og sige at vi går efter skov
Piller ingen pynt af - hvis Skov kan erstatte - så vil der være garanti for flere mål fra den kant
Jeg fatter ikke at det mest ambitiøse FCK kan komme på er Skov og Delaney. De er kæmpe legender i klubben, men tænk nu på fremtiden i stedet for.
Tvivler på at Moi's situation har eller får nogen som helst betydning for, om man henter Skov eller ikke. Der vil være fint plads til begge spillere hvis det var.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Kan da godt være at en klub vil indløse frikøbs klausulen, men i sidste ende er det vel spilleren selv det bestemmer om han/hun vil skifte. Hvis nu onkel John fra dudelange i Luxembourg. Smider 60 mill, for transfer og løn i 3 år, ville han så skifte??
Annonce