Snak

Mere indhold efter annoncen
Han er til gengæld ikke en særlig god fodboldspiller. Det var også derfor, at han primært sad på bænken i sidste sæson.


Jeg synes han er en dygtig fodboldspiller, men han evner slet ikke at bruge sin krop. Han falder alt for nemt.
Han falder jo rundt som en kegle. Og det ser bare dumt ud. Og det bider ham i røven på sigt.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Da Grabara tog ham i nakkekraven faldt han ned og rullede rundt
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Så ikke kampen i dag, men mindes fra hans AaB tid at han sjældent fik hvad mindre angribere fik af frispark. Det kan godt virke som om dommerne arbejder mod hans ekstreme fysik. Sikkert ikke bevidst, men ubevidst får han mindre beskyttelse.
Han smider sig ellers har han en håbløs motorik som han burde få undersøgt.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han skal selvfølgelig blive bedre til at brug sin fysik. Han er allerede glimrende rent teknisk, så hvis han kan bygge det på bliver han nærmest umulig at håndtere for modstanderen.
Lige nu er han stadig for nem at komme ind på kroppen af.
Jeg ville gerne se Tøfting hoppe mens han bliver skubbet i maven af Poulsen.
Lidt absurd at være så meget efter en af de få Viborg spillere der spillede en godkendt kamp.
Det virker mest som om Tøfting skal have et mål for sin irritation og så er han selvfølgelig en meget synlig spiller.

Det vigtigste for en angriber er at komme frem til chancer. Han har jo faktisk et fint slutprodukt ud fra de forudsætninger han har haft i denne sæson.
keane10: slet ikke han flader bare der kommer en bette vind !

han får heller ikke frispark når man kaster sig sådan som han gør i ALLE dueller.
Han har bare dårlig balance, og er stor i bevægelserne. Det er en dårlig cocktail.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Uden at være alt for grov, så er manden i essens - og i bedste fald, bare en dårlig fodboldspiller...
Better dead than red.
"Han smider sig ikke mere end de andre tøsedrenge fra ligaen. Så hvorfor folk lige pludselig skal brokke og hetze sig over Ementa forstår jeg ikke.

De smider sig alle sammen når og hvis de bliver rørt det mindste og de ved de kan få en fordel ud af det.

Drop hetzen mod Ementa."

- Så har man ikke set kampen i dag, han smed sig rundt i en ren homage til Neymar.

"Uden at være alt for grov, så er manden i essens - og i bedste fald, bare en dårlig fodboldspiller"

- Enig i at han er temmelig elendig og nu krydret med også at være ubegavet jf. interviewet her, samt usympatisk i det skuespil han begiver sig ud i på banen.
Silkeborg
Annonce