Snak

Mere indhold efter annoncen

Emil Larsen prøver at lære Crew-stilen

fre 1. apr 2016
Emil Larsen suger til sig i Columbus Crew, hvor den danske kantspiller blandt andet skal lære klubbens presspil.

Læs hele nyheden her
OB Legende!
Jeg hader den klub du holder med. Fck Fan. Årets bold.dk bruger 2011 & 2014.
Jeps, en sand klubmand!
- Lige nu prøver jeg at lære, hvordan vi presser og flytter bolden, og hvordan jeg skal bevæge mig på banen, når de andre har bolden. Jeg vænner mig til det, og det bliver bedre hver dag.

Hvorfor skal han lære det.
Det har da altid været en af hans spidskompetencer...
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Emil er 100% klubmand.. Men det er Lyngby Boldklub som hans hjerte slår for! Han har spillet i klubben hele sin barndom!
Og vokset op 200 meter fra stadion.. Hans far har også spillet i klubben. Og Jeg tror helt sikkert også at han slutter sin tid som Fodbold spiller af i klubben..
Liverpool F.C (Mit livs store kærlighed) Lyngby Boldklub!(Min lokal klub, altid i hjertet) 1860 München (Skandinavisk fanklub Page på facebook!) Djurgårdens IF (Stockholms Stolthet!) (Stor sympati for Glasgow Celtic og Irlands Landshold)
Annonce