Snak

Mere indhold efter annoncen
Hej drenge.
Palle har købt domænet og vi er ved at få udbyderen til at henvise det til siden. Siden mangler dog lige det sidste finish inden "launch", men den er oppe i løbet ad i morgen.

Jeg har talt med Palle her til aften og der er virkelig run på!! Man kunne høre mails tikke ind i baggrunden, så der er ekstremt meget at læse igennem for ham.
Jer, der mangler personligt svar skal derfor have lidt tålmodighed, da han også har familien at tænke på.
Informationerne fra statusmails´ene kommer i store træk ud på siden og den bliver informationsplatform, da Palles mailboks snart er ved at bukke under for presset! :-)

Webadressen bliver postet i morgen, når teknikken er på plads....
AaB Dansk Mester: 1995, 1999, 2008
lyder godt superstoffer
lyder godt, glæder mig til at se nærmere på den
Det bliver lækkert at kigge nærmere på.
www.chesterprojekt.dk <> Kom og hver med!
Ja det er kanon superstoffer.
Tjekker løbende denne tråd for at være klar til siden bliver åbnet.
Er spændt på hvad Palle har fundet på.
http://www.youtube.com/watch?v=ckyGX95vX8o http://www.youtube.com/watch?v=0LOp9hRhhbc No soy sólo perfecto, soy Madridista también.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
God formiddag til alle:

Der ligger en status i jeres mailbox om, hvad der er sket i løbet af natten/formiddagen.

Så snart vi er oppe at køre med vores nye website, tror jeg at ALLE skal prøve at skaffe os noget PR; kender man en journalist eller en-som-kender-en så fortæl om vores chesterprojekt.

Ligeledes vil jeg imorgen rundsende pressemeddelser til til sportsredaktionerne på dagbladene og tv-stationerne.

Alt herfra - vil til fodboldstævne med knægten om lidt.
Co-founder of http://www.chesterprojekt.dk
moderator
@Palle

Noget nyt omkring regnskaberne? Det vil naturligvis være ret relevant ift. den betingede tegningsaftale. Godt arbejde ellers.
https://kortlink.dk/sudv
Jeg er helt klart frisk på at ligge lidt penge til omkostningerne af advokat og lign. Bare send et konto nummer man kan smide penge ind på.

Med hensyn til turen til Chester, kunne det være fedt hvis i lige kommer op med nogle datoer, evt nogle man lige kan vælge imellem.

/ Morten H
www.chesterprojekt.dk <> Kom og hver med!
@geddar

Tja det kan jo gå hen og blive lidt en ond cirkel. For advokaten i england vil sikkert ikke ud med klubbens budget/regnskababer, før end han har "due intelligence" dvs. indsigt i vores "konsortium"´s finansielle del af sagen (og det skrev advokat Mike Blood faktisk allerede i sin allerførste mail, som blev sendt rundt sammen med den 4 sider lange statusmail i forgårs), og derfor kan det blive nødvendigt at give sit tilsagn, før end man kender regnskaberne.

Der er muligvis et par stykker som falder fra på den bekostning; men summa summarum: Vi skal jo først blive enige om i gruppen om vi overhovedet vil købe den, når vi ser regnskaberne. Og man kan jo kun stemme, hvis man har underskrevet en betinget anpartsaftale.

Og pt har mere end 100 personer tilkendegivet, at de er med på forhånd; altså næsten lige meget hvad. Jeg selv er en af dem; så må vi tage afstemningen når vi modtager regnskaberne.

Men meget kan kunne tyde på, at "vi skal vise vores før end de vil vise deres" :-)
Co-founder of http://www.chesterprojekt.dk
@suippa
der kommer et kontonummer mv. på et tidspunkt - men det bliver til et advokatkontor; ellers så står jeg sikkert for skud for at være både Stein Bagger og Kurt Thorsen i én og samme person; og jeg har modtaget rigeligt med hademails i denne proces, til at jeg gider mere af den skuffe.
Co-founder of http://www.chesterprojekt.dk
Annonce