Snak

Mere indhold efter annoncen

Esbjerg nærmer sig FC Midtjylland-reserve

tors 16. jan 2020

FC Midtjyllands Søren Reese er tæt på at skifte til Esbjerg, som ifølge bold.dk's oplysninger lejer stopperen for resten af sæsonen.



Læs hele nyheden her
Skal love for at der er gang i Esbjerg i dag.. Først Conboy og så Reese - stærkt
Reese er en klar forstærkning, tillykke med ham.
ACHorsens
Reese er en klar forstærkning, tillykke med ham.
ACHorsens
Efter at ha´ set langt hovedparten af de kampe han spillede i VFF vil jeg ikke kalde Reese en klar forstærkning - dertil er han ganske enkelt for dårlig med bolden
Han er god i hovedspillet (men heller ikke mere) og meget god i duelspillet - men regulær dårlig i spillet med bolden - så han skal aldrig føre bolden frem - det kan han ganske enkelt ikke. Jeg kender ikke EFB specielt godt - har de en anden midtstopper, der kan være opspilsstation er Reese måske et fint valg.

Jeg tror i øvrigt ikke der var en enste i Viborg og omegn der havde spået ham i succes i FCM pga disse tekniske mangler- så måske fint at genstarte karrieren i EFB

Jeg husker bedst Reese for sidste play-off kamp mod Helsingør - han scorede, men kostede vel også to mål ... the rest is history
Han var god i Horsens
Reese var den bedste midter forsvar i viborg i mange år og vil til enhver tid bytte ham for alle vores forsvarsspillere. Tilyke til esbjerg i får en spiller med superliga klasse uden tvivl.
Trewe hvad er fedt ved at få conboy
Øv. Havde ellers gerne set ham som reserve for Greve/Ojala i Vejle
Annonce