Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er så meget kvinder ikke forstår. Hvis man tror den unge mand kan redde hele næste sæson med en masse mål i hans første sæson i Esbjerg, så for min skyld ingen alarm. Men de kampe og den erfaring Lange og Fabricius trods alt havde i angrebet er langt fra det den unge mand må forventes at kunne leve op til. Så meget bedre er han vel heller not.


Kvinde? Hvad taler du mon om Titanic? Der er så meget folk med tusindvis af Bold.dk profiler ikke forstår.

Hvor meget bidrog K-Fab og Lange med i foråret? Det er sgu ret begrænset. Dødvægt.

Der er ingen der siger han skal redde hele næste sæson - og det er vel heller ikke meningen? Man har Braithwaite der lavede 9 mål i forrige sæson. Og så har man jo Smarason der spillede et fint forår med en håndfuld gode mål. Hvis de kan forlænge med Smara, har man 4 angribere i Braithwaite, Smara, Van Buren og Agger. Det er sgu da rigeligt for en Suppe-klub.
Fra artiklen:
Mick van Buren er en fysisk stærk spiller, der godt kan lide at være de steder på banen, hvor det gør ondt på både modstanderne og ham selv


Det lyder for mig som en direkte afløser for lange. Om det så er godt eller skidt, vil tiden jo vise.
EfB - Den rigtige vestegn
Annonce