Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg vil foreslå at man googler Peter Hyballa.
Det er er ikke ligefrem stabilitet det CV oser af
Hyballa fyret før tid i Hollanske Breda efter konflikt med sportschefen.
Hyballa fyret før tid i polske Wisla Krakow efter konflikt med flere stamsplillere
Så man burde være advaret om at ansætte en mand med et så vanskeligt sind
og et søle af dårlige resultater
HastaSiempre - EFB - indtil for altid --- Pacific Media Group - - - ALDRIG
"Min træning er intens og attraktiv".

Han lyder som en der er rimelig høj på sig selv.
Sticky -

Hvem der er tumpe, og hvem der ikke er, må du selv ligge og rode med ...

Du ret så langt, at der i den grad trænger til at blive rusket godt og grundigt op den klub - men hvis du mener at alle alle veje dertil, er legale og blot skal accepteres med tavshed, så tror jeg ikke helt du er bevidst om præmisserne for at få en samlet gruppe til at præstere.

Tænker at flere af de formodede Esbjerg spillere, der er gået til pressen, er rutinerede nok, til at vide, at noget sådant gør man kun, såfremt det, der foregår, er helt ude i hampen - så mon ikke der noget om at nogen kan lugte røgen. Spillere snakker i den grad sammen på kryds og tværs af klubberne, så mon ikke det der foregår i EFB pt. fortjener pressens opmærksomhed?
Netop TheReds, der sidder en masse tumper herinde og kommenterer på noget tabloide sladder. Dybest set aner de intet om hvad der sker i EfB, andet end noget fragmentarisk sladder, som sikkert er sat i søen af nogle af de vragede illoyale spillere. Hvorfor mon man skifter træner i en uendelighed i EfB? Mon det er fordi der bare er så mange elendige trænere, eller er det mon andre steder skoen trykker? Fakta er at Yako ikke på noget tidspunkt har været i form til mere end 15 minutters fodbold. Ankersen bliver omtalt som en giftslange, hvilket der sikkert er noget om, har ihvertfald hørt den sang før. Conboy er bare ved at være over the hill og passer nok ikke ind i det nye concept. Så er der Zean, der sikkert bare var uheldig og valgte det forkerte selskab. Uanset om Hyballa er en god eller dårlig træner, så trænger der til at blive rusket godt og grundigt op i den klub, og det bliver der så nu. Så alle jer eksperter, der ikke ved andet en det lort Ekstra bladet og BT spreder, giv nu klubben lidt ro og se om ikke alting falder på plads, men måske det i virkeligheden er det der problemet.


... og ugeavisen og selvfølgelig lyver de allesammen!
Så kan de absurde handlinger fortsætte, som vi f.eks også har set på opholdssteder og lignende, Schuberts Minde f.eks.

https://ugeavisen.dk/esbjerg/artikel/spillerne-taler-ud-om-hyballas-hetz
Smelt snefnug, smelt!!!
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er ihvertfald løgn, at der skulle være tale om vold eller sexkrænkelser. Så ville der være faldet mindst en politianmeldelse, og det er der ikke.

Så er der kun personlige uoverenstemmelser tilbage, samt træningsmængden og mødetiderne. Det er spillerne den er galt med!
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Så hvis en kvinde bliver voldtaget og ikke anmelder det, så er din konklusion, at hun ikke blev voldtaget ...

Jaja ...
Det eneste vi ved med sikkerhed omkring træneren, fordi han selv har indrømmet det, er at han har sagt til en spiller at han har større bryster end sin kones, så er det vel heller ikke værre. En anden ting vi ved med sikkerhed er at spillerne elsker at gå til pressen, så der må jo mangle disciplin i den trup, det er jo ikke første gang at de gør det, og får en træner fyret. Spillerne virker som en omgang forkælede møgunger, det kan godt være at træneren er gået over stregen, og har han gjort det værste vi har hørt, så er det selvfølgelig uacceptabelt. Men det er også uacceptabelt konstant at gå til pressen i stedet for at klare tingene internt. Der er total kaos i den klub, alle er så kloge herinde, men ingen ved noget som helst. Lad os håbe det gør at de ikke kan præstere i kampene, så er der da et hold mindre til at kæmpe om oprykning, vi skulle jo gerne have Horsens op igen.
Kallekut, du var faktisk den jeg mente. :D
En sådan udtalelse vidner om ELENDIG ledelse og et sørgeligt menneske. Du vil aldrig få respekt, hvis du behandler dine spillere sådan eller for den sags skyld et andet menneske. Det er da en fuldstændig uacceptabel ting at sige! Jeg ville i hvert fald ikke acceptere sådan en overfusning og jeg er sgu ellers meget autoritetstro.
Holder med: - Landsholdet - Alle danskerklubber
Annonce