Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu vil jeg ikke diskuterer politik i et fodbold forum, men du har adgang til nettet prøv lige at undersøge hvorfor han gjorde på forskellige kilder og ikke kun BT og ekstra bladet. :)
Som en skriver, så har der formentlig foregået noget inden en gruppe går i selvsving. At visse grupper er letantændelige, har vi også i Danmark. Det skal ikke laste alle de andre, som bare vil have en fed oplevelse. Så selvfølgelig skal de ikke taberdømmes. Det vil da først danne præcedens for spøjse tiltag fra andre fans.

Jeg ved ikke hvad løsningen er. Mener hooligans der tidligere er dømt i Italien, skal dukke op på politistationen under fodboldkampen. Det synes jeg er en fin løsning, så det bliver besværligt at være dem og de kan holdes væk fra stadions.

Væk med de tosser
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Kan man i en overskrift bare konstatere, at det er tilråb af racistisk karakter? Normalt skal der en domstol til det, men åbenbart ikke her….og kan man bare nedgøre serbere på den måde?
Hvis man laver ballade til en fest bliver man smidt ud, det samme burde gælde her - ud med dem der vil slås i stedet for at feste
At de råber Putin Putin er vel i samme stil med at mbabpe’ fortæller på et pressemøde hvad de unge migranter i Frankrig skal stemme
Er man i slåskamp under EM, så ryger man i arresten til em er færdig + bøde
Annonce