Snak

Mere indhold efter annoncen

FA straffer Alisson for upassende adfærd

I dag 11:55

Alisson Becker har fået en bøde efter Liverpools kamp mod Nottingham Forest. 



Læs hele nyheden her
Han sparkede til et eller andet på vejen ud.
Han overlever nok, selvom i vores andre dødelige hoved er en heftig bøde for det. Der gik vist ikke noget i stykker. 😉
Så kan ikke længere betale skal, når de tager så mange penge fra ham….desuden, hvorfor ikke sige hvad han har gjort?
Skat*
Han ødelagde udskiftningstavlen i frustration over både dommer, VAR og 4 dommer var lallende amatører i den kamp.
-The Anfield sign- “It’s there to remind our lads who they’re playing for and to remind the opposition who they’re playing against!”
Han får en bøde for en reaktion som jeg syntes var lige på sin plads.
4 dommer står og fumle med en tavle i 3-4 minutter, Liverpool må vente mange minutter med udskiftning pga. dette, samtidig kaster en Forest
spiller et indkast(som ikke blev korrekt udført) ind til en spiller som får staffespark, som så i går blev vuderet som en fejl, af både VAR og dommer(Alisson rørte aldrig spilleren fra Forest).
Må håbe man har smidt den tavle på lossepladsen.
Fuldt forståelig aktion af Alisson.

Det må simpelthen ikke tage så lang tid at få udskiftningstavlen til at virke, så indskiftningen af 3 spillere tager så lang tid.
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce