Snak

Mere indhold efter annoncen

Falch har ro på efter Vejle: Bedre til at sige nej

lør 11. dec 2021

Carit Falch er blevet bedre til at sige nej, og derfor er han meget tålmodig omkring at finde det rette job, efter han i sommer blev fyret i Vejle. Han har haft to 



Læs hele nyheden her
Han får vel også stadig løn fra Vejle.

Så er der ingen grund til at havde for travlt.
Ja, det er generelt en del lettere at sige nej, når man ved at ens indkomst er sikret de næste par år uanset :-)
Han har vel god tid med løn fra VB.

Michelsen og Retov står foran ham til et job i superligaen men hvis ingen af de vil til SE og de tager Per Frandsen eller Eskesen vil han være et godt bud i de klubber.
From where you are now i dont think you can go wrong.
"Jeg har fået et par tilbud fra to forskellige lande i udlandet"
Det er sjovt nok tit der andre lande ligger.. i udlandet :-)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror du skal sige ja til hvadsomhelst du kan få, Carit.
Utroligt han overhovedet nåede op på SL-niveau. Hvad har han nogensinde bedrevet?!
1. Klaus Lykke 2. René Henriksen 3. Jan Bjur
Med andre ord er der ingen danske klubber der vil have ham, hvilket er helt forståeligt. Han er et giga blålys.

Også sjovt med "lande i udlandet".
ALTID Vejle Boldklub. Husker storheden. ALTID Barcelona. Kaerlighed til spillet i hver kamp. Landsholdet kun paa DR1. Boykot DBU og FIFA indtil korruptionen er væk. Officielt fodbold-ID til ALLE der vil på stadion. Boykot VM. Nej til pyro.
Det minder mig om et Ian Rush-citat, hvor han fortæller om udfordringerne med at tilpasse sig italiensk fodbold: "It was like playing in a foreign country".

Jeg mener ikke, Carit Falch bør bedømmes på tiden i VB. Han fik ikke en ærlig chance. Men det er klart, at de dårlige resultater er en plet på hans CV. Carit Falch er dog langt fra den eneste, der har en aktie i VBs dårlige efterår.
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Afløser Jesper Sørensen ved årsskiftet som Nillers assistent.
"Jeg har fået et par tilbud fra to forskellige lande i udlandet"


Mon ikke det er journalisten der har skrevet forkert? :)
Annonce