Endelig træder DBU i karakter og udstyrer Riemer med en barnepige, man vil åbenbart ikke fyre Riemer lige nu og her, men lur mig om ikke Riemer snarft er væk.
Lyngby - Tottenham - St.Pauli ......................
Romerlys = livsvarig karantæne.
Riemers fremtidige job bliver at skrive under på Kent Nielsens beslutninger... Tilgengæld ser han bedre ud i hvid skjorte og det er mange millioner værd for DBU🙄
Men er selvfølgelig også nødt til at sige tak til Kent Nielsen en mand blottet for ego, der tydeligvis gør det her fordi han oprigtigt talt vil gøre alt for Dansk landsholdsfodbold... Vi må håbe Riemer og Agger kan suge til sig så de bliver bare nogenlunde cheftrænere selv.
- Tydeligvis en der ikke følger med i Superligaen. SIF var allerede massiv nedrykningsfavorit før Kent smuttede. Alle profilerne skrider og bliver erstattet med legender som Rami Al Hajj. Det bliver en meget svær sæson.
Medmindre man rammer helt rigtigt i våde trænerkarussellen og transferlotteriet - der skal noget helt nyt til før det bliver godt igen.
Boycott Benjamin Boycott.
SIF: Elendige siden Trivela Group