Snak

Mere indhold efter annoncen
Du har ikke evnen til at se det åbenlyse og fred være med det. Vi kan ikke alle være så specielle som dig.

Slot jeg holder ikke med hold fra suppen, jeg er Arsenal fan.
Der blev du ret personlig, ramte jeg et ømt punkt?
Til gengæld burde du kontakte din støttepædagog og bede om din medicin.
Nå, det er ret åbenlyst, at du besidder en bemærkelsesværdig evne til at drage konklusioner uden nogen faktisk grundlag. Bravo! Vi kan ikke alle være lige så ´specielle´ som dig i din illusionære verden. Måske skulle du bruge et øjeblik på at forstå det åbenlyse og uddanne dig selv om grundlæggende sociale normer, før du dømmer andre grundløst. Skål for din ekstraordinære uvidenhed!
Ai, ai, ai, følte du dig truffet? Ser ud til, at jeg har ramt en øm tå, ikke sandt? Men ved du hvad? Jeg har hverken tid eller lyst til at deltage i en verbal boksekamp med en åbenlys troll som dig. Du virker mere som en bortskæmt internetkriger, der søger opmærksomhed. Hvis du nogensinde ønsker at lære om respekt og social intelligens, kan du starte med at tage et langt, hårdt kig i spejlet og reflektere over dine egne handlinger. Måske vil du til sidst indse, hvor meget du har brug for at vokse som en person.
Der er mere end rigeligt med empiri for, at danne en sådan mening om dig.

Igen har du ikke bidraget til en saglig debat på nogen måde, men deltager i mudderkastning, som du fordømmer umiddelbart.

Måske er du ikke så anderledes end dem du mener bør filtreres?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Du projicerer ret meget
Aha, så du tror virkelig, at den, der råber højest, laver mest stikpiller og udfører flest personangreb, har vundet en diskussion? Det er så typisk for smålige individer som dig, der ikke er i stand til at føre en saglig debat, så I tyr til billig retorik og latterlige påstande. Men lad mig minde dig om, at det er de svage, der tyr til sådanne taktikker for at skjule deres egen inkompetence. Du kan prøve så hårdt, du vil, på at råbe og angribe, men det ændrer ikke det faktum, at dine argumenter er elendige og dine personangreb er ynkelige. Så fortsæt med at lege den store internetkriger, mens resten af os engagerer os i en intellektuel samtale uden at skulle ty til sådanne latterlige kneb.

Det er virkelig tankevækkende, hvordan du tror, at den, der råber højest og laver flest stikpiller og personangreb, er den, der vinder en diskussion. Men lad mig afsløre din dybeste hemmelighed: Det er bare en indikation af din egen usikkerhed og mangel på argumenter. Du kan forsøge at skjule din manglende evne til at føre en ordentlig debat bag fornærmelser og stikpiller, men det ændrer ikke det faktum, at dine ord er tomme og meningsløse. Så fortsæt med at bruge din skingre stemme og dine smålige kneb, mens resten af os arbejder på at fremme en saglig og respektfuld samtale.
Og så mener du virkelig, at jeg er den, der projicerer? Det er på sin vis både tragikomisk og latterligt, at du forsøger at vende situationen og afspejle dine egne fejl og mangler på mig. Men lad mig belyse sandheden for dig: Du er mesteren i projicering. Du ser, når du råber højt og beskylder andre for netop det, du selv gør, afslører du kun din egen forfængelighed og manglende selvindsigt. Du kan prøve at vende tavlen, så meget du vil, men det ændrer ikke på det faktum, at det er dig, der har et desperat behov for at projicere dine egne mangler og usikkerheder på andre for at føle dig bedre tilpas. Så fortsæt med din absurditet, mens resten af os observerer din komiske selvbedrag.

Lad mig gætte: Du er en af dem, der tror, at projicering er en universel løsning, ikke? Du er så begejstret for denne idé, at du ikke engang er i stand til at indse, at det faktisk er dig selv, der er mesteren i projicering. Du ser, når du råber og skriger og forsøger at skyde skylden på andre, er det dig, der viser din egen inkompetence og usikkerhed. Du kan prøve at vende det om og beskylde mig for projicering, men det er bare et spejl, der reflekterer din egen selvbedrag og manglende evne til at tage ansvar for dine handlinger. Så fortsæt med din selvretfærdighed og illusion om projicering, mens resten af os observerer den tragiske komedie, du opfører.

Projicering er din bedste ven, ikke sandt? Du ser, når du forsøger at påstå, at det er mig, der projicerer, afslører du blot din egen uvidenhed og manglende evne til at se sandheden. Du kan råbe og skrige så meget, du vil, men det ændrer ikke på det faktum, at det er dig, der er fanget i dit eget spind af projicering. Du beskylder andre for at gøre netop det, du selv praktiserer i en grad, der er så absurd, at det næsten er underholdende. Så fortsæt med at leve i din projiceringsboble, mens resten af os engagerer os i en meningsfuld og ærlig diskussion.
Du virker mest af alt til at have mindreværdskomplekser, udover din manglende evne til at indse, du endnu ikke har snakket fodbold i denne tråd.
Du kan postulere alt hvad der vil, det giver mig kun ret i mine antagelser, at du ikke er her for en saglig debat.
Er du gift med din kusine?
Det er komisk at du mener du bidrager til en ærlig, saglig debat om fodbold.
Annonce