Snak

Mere indhold efter annoncen
"Realistisk er vel når det kan lade sig gøre. Og det kan det. Selvom sandsynligheden selvfølgelig ikke er særlig stor."

Der skal vel lidt mere til før det kan kaldes realistisk. I det mindste en fornuftig sandsynlighed og det er der ikke med henblik på den oprustning, der foregår rundt omkring blandt nyrige klubber, gamle traditionsklubber og Italien som så småt er på vej tilbage. Banken skal sprænges, bygges igen og sprænges en gang til.
Det er sgu da fedt at FCK sætter "barren" så højt, som de gør. At de så risikerer at skuffe er vel en del af spillet. Det giver kun en bedre superliga af, at der bliver kylet nogle penge i underholdningen. Selv bif er jo spændende at følge, når der bliver smidt millioner af kroner efter klubben. De kedelige er sgu da ob & agf der ligger og sejler..

Så mere respekt til vff og sønderjydske der klarer sig så godt de kan med få midler. Dog internationalt ville de være røvsyge at se på.

ps. En af de bedste spillere der er hentet "hjem", er da kahlenberg, i mine øjne. At ville hente en c.poulsen ville da være noget af et sats, da han har en efterhånden voldsom alder..

Bliver VM en fiasko for Brasilien.. Jeg krydser fingre for Argentina mod Tyskland i finalen..
Det lyder rigtig godt, glæder mig til at følge jer!
tror sgu der skal mere en 1-2 klassespillere til, da der jo ikke er nogen i forvejen
Hvis Apoel Nicosia, anført af Ailton Almeida, kunne, så kan FCK sgu også.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hent Lucas Andersen tilbage til Superligaen, eller køb Kasper Kusk / Erik Sviatchenko.

Giv os nogle underholdende spillere i Superligaen, eller behold dem vi har.
Om Barca-legenden Johan Cruyff: \"se mea en los pantalones cuando se enfrenta al Real Madrid\" - Diaz Vega
Husk nu lige at kigge på "sidste holdbarhedsdato" inden i kalder jeres næste indkøb for international klasse. Mellberg er et stort navn, men han har altså ikke vist international klasse i FCK.

I øvrigt udvises der en dejlig arrogance igen fra enkelte FCK fans. Når nu FCK ikke vinder ligaen, er det den svageste liga i årtier. Personligt mener jeg, at FCM - specielt i efteråret og AaB - specielt i foråret, har spillet bedre end vi har set FCK de seneste år. Petter Anderson er blandt de bedste midtbanespillere vi har set nogensinde i superligaen og Spalvis er en meget mere komplet afslutter end f.eks Cornelius og Igor. Dette krydret med en masse unge, spændende talenter med høj fart i støvlerne og kompetencer til at udfordre 1 til 1.

Men som Brøndby fan glæder jeg mig til at se rivalernes tiltag. Der skal nok købes en del spillere, før end man rammer de 2 med international klasse.

Brøndby Tiden sårer alle læger. Det er på tide at gå, PB.
Det bliver spændende. Det vigtigste bliver dog ikke at hente fra øverste hylde, men at hente de rigtig fra øverste hylde. Det skal være spillere med energi, vildskab, gåpåmod og klasse.

Man kunne håbe på Jacob Ankersen, Erik Schviachenko, Jonas Knudsen, Uffe Bech, Pione Sisto og i den dur

Ikke alle af øverst hylde, men spædende type.
Makhtar Thioune fra Viking. Han har star quality, og kan sikker fås for rimelige 20 millioner kroner.
@Piratos

Det lyder som et super match. Lad endelig jagten fortsætte på de norske marker/fjelde.

Brøndby IF
Annonce