Snak

Mere indhold efter annoncen
Ku det tænkes at de lokaler SATS havde strakt sig ind i Bar-lokalet??
Uanfægtet så er det da total nederen at McD skal ligge i vores stadion med deres klamme rotte æde og deres Amerikanske fedmeprogram. Altså Sunset er så vidt jeg ved Dansk, men de betaler nok ikke størrelsen af lejen.

Og jeg har i øvrigt intet med S12 at gøre, men det koncept skal bare ikke flage i Parken!
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
Hvor er det ekstremt pinligt af sektion 12, bjæffer som sædvanlig op uden at have en ide om hvad de snakker om. Måske de skulle droppe banerne, inden de udtaler sig.
Elsker olie penge og Saudi League
Det er jo fuldstændig sort at smide en McDonalds ind de lokaler.
Der må sidde nogle oppe på direktør gangene som fuldstændig har tabt sutten.
Magen til amatører skal man kigge længe efter.
Det skulle naturligvis have været en Burger King.
⚪️🦁🔵 Pentz skal ikke til kiropraktor foreløbig. Moukoko har strukket ham ud.
@pibbles|FCBayern:
Præcis. Hvis der er nogen der skriver hjernedøde ting, så er det jo netop S12. Både i det her tilfælde og andre. At de så også finder vej herind og prøver at forsvare deres idioti, hjælper ingenting

@Gunung Api:
Er du helt væk? Det er jo for fanden jer som vil boykotte McD i Parken. Hvis i så alligevel - som det lyder på til dit indlæg - blot går over til den anden nærmeste McD for at købe hundeæde, så er det så dobbeltmoralsk, hyklerisk og latterligt at i virkelig fortjener den McD inde i Parken. Jeg er med på at "grunden" til at i vil boykotte i første omgang er pga. en bar, men den "grund" eksisterer jo åbenbart kun inde i jeres hoveder. Så enten boykotter i helt McD eller også lader i være. Jeg er egentlig ligeglad
Som en anden skrev, mange kæfter op konstant, bare fordi luften er gratis….McD i parken - ja tak…..og hva så, i tjener jeres penge på et overpriced vandland.
Og så er der de frelste, der siger FcK og andre “store” klubber ikke tænker på, hvor pengene kommer fra. Det er nok også fordi AbuDabbiBabbi Airlines ikke ser mening i, at sponsorere SureRøvballe United med deres 19 fans og absolut 0 ture i Europa - men så kan man stå og pudse glorien i stedet for - GANSKE GRATIS
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror ikke folk forstår at det ikke handler om en kamp mod mcd. Det handler om mcd i parken. Om det er SATS gamle lokaler eller andet så burde mcd ikke komme ind i parken. Støt hellere noget lokalt københavnsk. Det lyder som om de fleste der skriver herinde er typerne som udelukkende ser kampe i tv og intet aner om fan kultur.
@Kbhkbhkbh

Det lyder som om de fleste der skriver herinde er typerne som udelukkende ser kampe i tv og intet aner om fan kultur.


For det meste sidder folk herinde og skændes med hinanden i diverse live-tråde, når der er bold i flimmerkassen, så jeg er ikke engang sikker på, hvorvidt de ser kampe i det hele taget.
FC København - jysk medløber siden 2002/03
@Balotella

Af en mand der: Sådan set er ligeglad- har du dog påtagende meget på hjertet.

Helt enig i at en Københavnsk burger biks ville være det helt rigtige.
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
@Fenol-Harry

Du må være en af dem der skriver når du ved det sker under kampene.

Som medløber siden 2002 siger det jo netop alt om fans i FCK, de ævler KBH men holder med det mindst holde der har mindst med KBH at gøre i København
Loyal med dem der vinder
Lidt pinlig udmelding fra S12 her. Alle vidste jo den McD skulle ligge i SATS. Når det så er sagt, har de jo en vigtig pointe. Parken ligner snart en foodhall (der af uransagelige årsager så ikke er åben under landskampe). Det siger en del om hvilke fans det er FCKs ledelse prioriterer. Det er næppe den gennemsnitlige stemningsfan der har killer kebab, Gasolin og Warpigs som fokus når han går i parken.
Annonce