Snak

Mere indhold efter annoncen

FCK beklager: Vi blev hacket

ons 13. aug 11:44

FC København beklager problemerne med deres streaming af kampen mod Malmö FF. De danske mestre blev ramt af et såkaldt DDoS angreb. 



Læs hele nyheden her
Hvilken form for kompensation har I tænkt jer at give dem, der signede op for at se netop denne kamp?
Måske du skulle skrive direte til Fc københavn og ikke spørger her :)
Jeg streamede hele kampen for start til slut og havde ingen problemer med log-in?!

Kompensation!? Når de vælger at løse problemet ved at give alle adgang, så er det da besynderligt at begynde at tage kompensation op som emne!
NEJ, bold.dk! FCK blev IKKE hacket, og det påstår de altså heller ikke på nogen måder selv, at de gjorde!
NEJ, bold.dk! FCK blev IKKE hacket, og det påstår de altså heller ikke på nogen måder selv, at de gjorde!


Så burde du lige tjekke deres egen hjemmeside:
https://www.fck.dk/nyhed/streaming-af-fc-koebenhavn-malmoe-ff-ramt-af-ddos-angreb
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han kunne også bare læse artiklen hvor det står tydeligt:

Loginsystemet til streamingen af F.C. Københavns UEFA Champions League kvalifikationskamp mod Malmö FF tirsdag den 12. august blev ramt af et massivt DDoS angreb, der bombarderede loginsystemet med trafik.
ddos er hacking og de skriver selv at de blev angrebet af ddos på deres hjemmeside..

så bold 222768 fortæl os endelig om din insider viden ??
Nok Malmø fans der lavede Ddos angreb .
Det er nok nogle mopsede redaktører fra Viaplay
Vel de samme som hackede Peter Ankersen !
Annonce