Snak

Mere indhold efter annoncen

FCK beklager problemer med stream

I går 22:10

FC København beklager de problemer, som flere af deres brugere oplevede i forbindelse med visningen af klubbens kamp mod Debrecen i Conference League.



Læs hele nyheden her
Hvornår beklager I over den manglende dækning af FCN, Bold?
Forbundne, Forpligtet, For Farum
Hvorfor skulle FCKTV beklage manglende dækning af FCN? Få lige snuden ud af rødvinsglasset..
FCK '92
Det tror jeg ikke fck gør🤔
Slap nu af man, skide københavner
Forbundne, Forpligtet, For Farum
Det gjorde ikke noget - vi er vandt til at se udekampene uden lyd, når det er Viaplay og deres ulidelige kommentatortosser, der sender.
Åbn en betting-konto, hvis du er så god til at spå
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, skammen er forhåbentligt kolossal.
Det gjorde ikke noget - vi er vandt til at se udekampene uden lyd, når det er Viaplay og deres ulidelige kommentatortosser, der sender.


Jeg havde heller ikke lyd. Helt stille. Det var som at se en kamp fra Farum Park.
If you know, you know.
Ja – det kan jeg ikke bruge til noget som helst!

Det var fuldstændig den samme oplevelse sidste sommer, så I fortsætter med at sælge et koncept, som ikke virker!

Jeg oprettede endda endnu et abonnement (det virkede sidste år) for at få adgang til platformen. Sjovt nok fungerer jeres betalingssystem upåklageligt, men så snart pengene er trukket, ophører alle funktioner!

Det er simpelthen ikke i orden.

Vi betaler ikke bare for et FCK TV-abonnement. Vi betaler dyre domme for at følge FCK – gennem abonnementer, billetter og alt det, der hører med, reserverer tid i kalenderen, glæder os til kampen og ser frem til oplevelsen.

Og i stedet for at se vores middelmådige hold spille live sidder vi i stedet det meste af kampen og kæmper med en platform, vi allerede har betalt for, med frustrationen over, at det er fuldstændig den samme oplevelse, vi havde sidste år!

Det mest opsigtsvækkende er næsten ikke, at platformen fejler – det kan ske. Det uacceptable er, at præcis de samme problemer opstår igen et år senere. Det viser direkte, at I ikke har taget kritikken alvorligt, altså at I er fuldstændig ligeglade med os fans. I har ikke investeret det nødvendige i at sikre en platform, men sælger stadig løsningen?

Som betalende fan forventer jeg ikke perfektion. Jeg forventer blot, at den tjeneste, I opkræver betaling for, rent faktisk fungerer, når den skal bruges, med den belastning I udmærket vidste ville komme.

Fuldstændig useriøs og uacceptabel håndtering fra FCK!
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
😂😂😂
Men jeres betalings system virker ubeklageligt ;-) I burde betale folk deres penge tilbage.. Jeg købt adgang i dag for at se kampen. Det var skod, først kunne jeg ikke logge ind, og da jeg endelig var kommet ind, blev jeg konstant smidt af... Så betal venligt mig mine penge tilbage Tak
Annonce