Snak

Mere indhold efter annoncen
I var da ikke uden Nelsson, han var placeret på bænken og kom ind til sidst
FC Bayern Munchen - siden 1980 Brøndby IF - siden 1981
@FCBayernM - det tog trods alt en del indlæg, inden (stort set) alle de sædvanlige bortforklaringer og undskyldninger kom fra IdrætsForeningens fans.
"Vinderen bebrejder sig selv. Taberen bebrejder andre." - Don Shula "Dén, der sagde 'det handler ikke kun om at vinde', har formentlig sagt det efter at have tabt." - Martina Navratilova
Fortjent sejr
TORnadoen

Jeg skriver ikke at Brøndby, havde vundet uden udfordringerne, jeg skriver at de var tættere på end jeg havde troet.
Du er åbenbart ligeså farvet, som dem der opdaterer Fck’ twitterkonto, der kaldte på VAR, da Børkeiet udlignede.
FC Bayern Munchen - siden 1980 Brøndby IF - siden 1981
Dejlig kamp at se på idag. Fedt tempo, fed kulisse.

Begge hold var længere fremme offensivt end jeg havde troet. Defensivt til gengæld....

Den kunne nok have gået begge veje ved 2-2.

Nogen der ved, hvorfor der sjældent er over 31-33.000 i Parken mere, også selvom der meldes udsolgt? Den officielle kapacitet er 38.000. Det virker som om, at det ikke helt er det alligevel.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er bekymret over niveauet i denne tråd. Stemningen er uhørt venlig.

Skud ud til Tanken fra mig også. Heldigvis er der masser af kamera på Metroen, så bare meld de idioter, så kan de forhåbentlig blive fundet.
FCK
Fortjent sejr. Brøndby er tilbage hvor de hører hjemme :)
Culla

Sponsorbilletter og sæsonkort der ikke bruges vil jeg tro.

From where you are now i dont think you can go wrong.
@Nicualla

Undrer også altid mig. Kan godt se at der ryger et par hundrede pladser da man ikke ønsker udebanefans for tæt på A- og C-tribunen. Men svært at se hvor der skulle sidde 5-6.000 mere, i hvert fald nær man sår derinde. Sidder og ser kampen på TV nu og der har jeg sgu også svært ved at finde de mange ledige sæder.

Når det er sagt, vil jeg så sige, at oplevelsen af endelig at være tilbage med fuld kapacitet var fuldstændig fantastisk. Tak til alle der var med inde og bakke op :)
@Hrmeyer 3-4000 fylder ikke ret meget inde i et næste fyldt parken. Til aftenens kamp var Parken begrænset til 35.000, og der var registreret 35.000 tilskuere der havde billet til kampen.

At 3703 ikke møder op til en kamp de har billet til kan der også være gode forklaringer på. Den bedste for tiden er Covvid-19. Jeg kender to der ikke tog i parken fordi de har en svag nyfødt hjemme, og de er jo nok langtfra de eneste der træffer den beslutning at de ikke vil sidde som sild i en tønde med 34999 potentielt smittede.
Annonce