Tøffe du lever dig virkelig ind i din rolle som Tøffeklon...
Stop nu bare med din mega kiksede arrogance der fremstår som idioti i stedet! Football Club Copenhagen skal altid bruge nogle fise-fornemme (synes de selv) udtryk når der skal laves noget - og denne gang er ikke en undtagelse!
Brug af ord som analyse, marketing og ambitiøst kvalitetsudbud, er muligvis arrogant i din verden.
Har tjekket projektet ud og og ikke imponeret.
Det kommer ikke bag på nogen... der er hverken halm, jydekrog eller molotov-kastning nogen steder i planen.
Det virker til at man laver noget fordi FCM er i gang og Bif har haft bragende succes med deres. Hvis man regner med at det man har lagt op på FCK.dk skal munde ud i Skandinaviens fedeste fanzone er man mere end normalt naiv!
Det virker til, at du ikke forstår hvor længe dette har været undervejs... ikke mindst problemet med at gøre noget som helst i København, herunder at nedlægge/oprette parkeringspladser.
Men... som sædvanligt, så er der så mange ting du ikke har forstået... muligvis pga de "fise-fornemme" ord.
https://www.tipsbladet.dk/nyhed/superliga/fck-har-store-planer-med-nyt-fanomraade-skal-ogsaa-vise-andre-kampefra 2020:
https://www.fck.dk/en/news/move-boost-fan-experience-telia-parken (ja jeg har linket til den engelske udgave... fordi jeg ved du elsker "fise-fornemme" ord)
og lige for at gøre dig i godt humør... Her er FCK fanzone fra 2017
https://www.fck.dk/nyhed/kom-til-aabningen-af-vores-nye-fanzoneFCKs problem i forhold til f.eks. FCM eller AGF, er at vores stadion ikke ligger på landet og at der bor mennesker i umiddelbar nærhed, i stedet for hov og klov-dyr.