Snak

Mere indhold efter annoncen

FCK havde håbet på mere: Det er ingen hemmelighed

lør 9. dec 2023

Jacob Neestrup lægger i et interview med Copenhagen Sundays ikke skjul på, at FCK havde håbet, at Mateo Tanlongo kunne bidrage mere, end det har været tilfældet i efteråret.



Læs hele nyheden her
Jeg tænker umiddelbart, at der må arbejdes på at annullere lejeaftalen hurtigst muligt. Hvis han ikke har kunnet få spilletid i så presset et program, så er han meget langt væk fra at gøre sig gældende.

Det kan hverken han, fck eller sporting have nogen interesse i.
Var det ham som alle FCK tilhængere talte op til den næste helt store profil? Men OK, hvis man skifter så meget ned i niveau, så havde han nok ikke super meget at byde på i forvejen. Hvis man ikke er god nok til FC så er man selvfølgelig heller ikke god nok til Sporting.
Det der irriterer mig allermest er at FCK ikke en gang har hjulpet ham med en nogenlunde frisør, så han i de mange fri weekender kunne gå lidt i byen og hygge sig .........
Var det ham som alle FCK tilhængere talte op til den næste helt store profil?


Din hammer ser vist søm her, tænker jeg. Naturligvis er fans spændte, når der hentes en 20-årig spiller fra en større klub, som tilmed blev hentet for et anseeligt beløb et år forinden.

At du så vælger på mærkværdig vis at få det til at blive til at “alle FCK tilhængere” taler ham op til den helt store profil, må naturligvis stå for egen regning.

Jeg kan i hvert fald ikke genkende det billede
Glemmer: Du er håbløs.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det billede kan jeg bestemt heller ikke genkende. Jeg var ligesom mange andre spændte på ham, men vidste absolut intet.
Det er lidt sjovt at der aldrig følger et par eksempler med når folk postulerer på den måde. Men nok meget sigende.
Ham her og til dels Larsson har skuffet mig u efteråret, men derudover syntes jeg egentlig ikke der har været andre der ikke har præsteret.
Det egentlig et meget fint snit.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Det skuffede også mig at bergmann johannesson ikke fik mere spilletid han er altså go og der burdte ha været mere spilletid til ham på den centrale midt . Det var en fejl af fck at leje ham ud med alle de kampe her.
Den plads Isak shiner på har vi bare så mange andre dygtigere spillere der også skal have spilletid. Så selvom det altid niver lidt at en stor investering shiner et andet sted, så giver det mening for mig at han røg videre.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Det bare en billig træningsspiller.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Annonce