Snak

Mere indhold efter annoncen
FC Østeuropa - kan ikke være en ulempe at skulle Øst på i EL, med alle de østeuropæer på holdet
FC Bayern Munchen - siden 1980 Brøndby IF - siden 1981
Så længe man spiller europæisk er alt godt - i skulle prøve det
Arrogancen fortsætter - hvor blev den rettidige omhu af som I havde så travlt med at rose Ståle for ??
FC Bayern Munchen - siden 1980 Brøndby IF - siden 1981
De skulle se at få sig en bedre fotograf
Det er skader, som man ikke kan gardere sig imod. Derfor en ekstra angriber og forsvarer.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Super signing. Mht Sviatchenko er han god i topform men at betale 4m euro for ham og så 7-8 mio/året i løn er simpelthen for meget
Det er fedt med en ung og talentfuld stopper, men det er ikke de vi mangler lige nu og her! Om en sæson eller to kan det være at han er outstanding. Men retorikken fra Ståle har været at vi skulle hente en-to spillere som kan udfordre hierakiet .. Det ser jeg ikke en 21-årig slovak gøre. Pusic kan udfordre det med sit ego, men det var nok ikke helt det Ståle mente.
Jeg HÅBER virkelig, at Svia handlen ikke er død. Vi mangler en leder og styrmand i forsvaret og en CM som kan kan spille boks til boks bedre end dem der i truppen i forvejen.
@Schelden

Det betyder at man tit skal bruge længere tid på at få dem gjort klar, men omvendt er de til at betale, og man har samtidig noget videresalg i dem.


Synes nu ikke det virker til at FCK køber spillere på tilbud, men du har nok ret i at de/i leder efter spillere der kan udvikles i FCK og sælges med profit.

@bruger 142983

hvis de møder en god spiller og scouter videre på ham efterfølgende og han gør det godt, så er det sgu da bare smart?


Jah, synes bare det virker lidt dovent, var han blevet hentet hvis FCK havde mødt nogle andre?
FCM Liverpool
Hvis det her betyder at Sviatchenko ikke bliver hentet, så kan man vel godt tillade sig at være skuffet over transfervinduet som FCK fan

Ja super fedt at den handel er død. 28 mio. for ham, er de da helt blæst? Og FCK skal endda ikke en gang spille CHL, som ellers kunne berettige et handel til det beløb.

Så langt hellere et talent eller lign. til 5-10 mio. som der kan bygges videre.
Åhhh nej... endnu en til fremmedlegionen!!! Er så træt af alle de udlændinge.

Så stem på Pernille Vermund næste gang!

Flere udlændinge med kvalitet tak. Så vi kan klare os nogenlunde i Europa. Med danske spillere i startopstillingen når man desværre ikke så langt!
Annonce