Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er jeg ikke enig i. I går var første kamp i foråret hvor han reelt har gjort en forskel. I de foregående kampe / indhop har han mistet bold, mistimet sine løb, ikke kunne ramme en mand om så han stod en meter fra ham.

Hvis vi skal tale om at han er SL’s bedste skal det vel ses over en sæson og i denne tager han den i hvert fald ikke!
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
Superligaens bedste spiller og profil i sidste sæson. Hvis han finder det niveau frem igen i næste sæson ville det være et rimelig stort tab at miste ham. Hvis ikke han finder det niveau igen ville det jo ikke være så stort et tab - det giver sig selv.
Nej Gentleman Finn

Brøndby IF´s offensive es Nicolai Vallys er af kollegerne kåret som årets profil i Superligaen i 2023/24-sæsonen.

Det oplyser Spillerforeningen i en pressemeddelelse.

27-årige Vallys har haft en fortrinlig sæson, hvor det er blevet til 11 ligascoringer.

Det er spillerne i Superligaen, der stemmer på årets profil. Hver spiller har en stemme, og man må ikke stemme på en spiller fra egen klub.

- Det betyder meget, at det er spillerne, der har kåret mig. Dem, som man konkurrerer mod, dem, som man løber inde på banen med og måler sig imod, så det betyder meget, siger Brøndby-profilen.

Vallys modtog mere end 30 procent af stemmerne og modtog kåringen foran FC Københavns Elias Achouri og holdkammeraten Daniel Wass.
Annonce