Snak

Mere indhold efter annoncen
Bjur. Der var nu ikke offside men fair nok ;). Bliver ophævet med benet :)
God kamp af FCK der sagtens kunne have givet point hvis ikke der havde stået en dansk landsholdsmålmand i vejen. Cornelius bliver vildere og vildere pt - han er godt nok stærk! Eneste malurt er Santanders klamme skuespil som han praktisere mere og mere - selv dks største FCK-fan, Carsten Færge krummede tæer over ham! Mon ikke det er på tide Ståle hiver ham til side og forklarer ham at han ikke er Neymar eller Busquets???
Never argue with a idiot, he will drag you down to his low level and beat you with experience!!
Sjovt at læse hvor lange der fordømmer Leicester efter i dag men syntes det var så fedt at de blev mestre sidste sæson på samme måde.

Håbløst forsvarsspil i et par omgange ved målet og zanka snork sover desværre. Super redning af Kasper der forhindre det ene point.
Der var nu ikke offside men fair nok ;). Bliver ophævet med benet :)


Nej og? Der blev dømt offside, så er det vel okay, for forståelsens skyld, at kalde det offside målet, hvis du læste 1 linje mere går jeg jo også direkte over i dommerkendelser, synes det gav sig selv.
Jeg synes også, at FCK skal tage den på deres kappe: Vi har ingen dagsorden om at skulle derind (I #ParkenSmadreIkSigSelv red.) og lave ballade. Jeg siger bare, at det er en naturlig konsekvens af FCKs egen ageren. - A. Benjamin, talsmanden for Alpha...
Fair nok. Så jeg ikke bjur ?????
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kan fortælle at de engelske kommentatorer ikke er imponeret over Cornelius. Her er deres bevingede ord omkring chancen sidst i 1. halvleg: ”10 feet out, all clear in the middle and then still misses the goal. That is crimimal behavior”…..hahaha so spot on :)
Nej til slutspil. Følger efter sæsonen 2015-2016 kun dansk fodbold i pokalturneringen samt i europæiske sammenhæng, så længe slutspilsstrukturen findes. DBU løj for os. God fornøjelse til jer andre, der gider slutspil.
Leicester gjorde det der var nødvendigt og så stod den på autopilot - i returkampen skifter de muligvis gear...
Jer der snakker om offside, der er også en arm ude for angriberen, så der kunne sagtens dømme offside.
Cruzan, man kunne også tage kommentaren "he has more power trhan the entire Leicester defence" men den valgte du sjovt nok ikke... Hvorfor mon?
Desuden mener jeg, at Boilesen SKAL gøres til permanent anfører! https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=48zuf_y5MMM
Flot indsats af FCK og de kunne godt have nappet 1 point ... men er der for hulan ikke en leder i klubbens top som kan gennemføre de after match interviews, man fatter som sædvanligt kun 1/3 af det Ståle siger
Annonce