Snak

Mere indhold efter annoncen

FCK meldes interesseret i Newcastle-back

man 10. nov 06:12

Shields Gazette skriver, at FC København er interesseret i Newcastles Emil Krafth. 



Læs hele nyheden her
Han har en klassisk fck profil
Hvad med en angriber eller tre…
over 30 og med nedadgående formkurve ?

Pjat, han er ikke mere end 31 og hans skadeshistorik er ikke alarmerende. Naturligvis er der ikke meget potentiale for en gevinst ved et senere videresalg, men hvis han er god nok til Newcastle´s bænk bør han være så rigelig god til at blive en superliga profil.
Zague er heldigvis kun lejet, så efter sommer vil det da være en ældre svensker og en ung mexicaner
"It has yet to be proven that intelligence has any survival value" ACC
På papiret vil det være et scoop. FCK har dog også brug for flere unge sultne spillere.
Forza Napoli Sempre!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis de satser på ham i januar må det betyde at Zague er endnu en fejlcasting? Eller er det den nye scout der skal ind og markere sig? Der er mere brug for noget kreativitet fremme på banen, holdet skriger efter en Thomas Jørgensen type. Forhåbentlig kan Corners form bygges op i landsholdspausen så der igen kommer noget pondus i angrebet. Og så vil vi gerne se Achouri og Larsson komme i gang ingen på kanterne.
Hvorfor skulle han være interesseret i at skifte til nr. 4 i Danmark?
Ej, hvor må du nyde at kunne skrive det, Kiwifugl - der er langt mellem snapsene, ik? 😉
Husk på, at det også er Kiwifugl der har været ude og kommentere, at Roony ikke ville få nogen minutter for Barcelonas førstehold, og at alle der troede det var dumme.
Sidenhen er han helt forduftet fra alle tråde omhandlende Roony, fordi han godt ved hvor flovt det er.

Nu er han så i gang igen.. nogle mennesker lærer bare aldrig :)
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Zague har vist at de defensivepligter ikke er hans kop te, og zusuki skal helst ind som CM
Annonce