Snak

Mere indhold efter annoncen

FCK og Brøndby kan ende i bizart pokalscenarie

man 16. dec 2024

Trækker FCK og Brøndby hinanden i Oddset Pokalens semifinaler, bliver det to kampe uden udebanefans, men hvis rivalerne mødes i finalen, skal der tænkes alternativt.



Læs hele nyheden her
Jeg tror man kan føle sig ret sikker på at der i aften bliver sørget for, at BIF og FCK møder hinanden i semifinalerne. En evt. finale mellem de to klubber på Brøndby Stadion kommer jo ikke til gå. En finale der evt. skal spilles uden fans eller med nedsat kapacitet også 🙂
https://facebook.com/enchancetillasse/
De må spille uden fans i så fald.
Moral er godt.....
Hvis de mødes i finalen og den spilles på Brøndby stadion må man enten ophæve forbuddet eller kun tillade Brøndby fans da det trods alt er deres hjemmebane og Fck som har det primære ansvar for forbuddet.
Til grin at der skal spilles finale på Brøndby Stadion. Det er dømt til at gå galt hvis FCK ender i en finale, Vestegnens politi og Brøndbys ledelse magter ikke opgaven.

Der har aldrig været de problemer til finalerne i Parken, hvorfor udskifte hygge i Fælledparken med regnvejr af brosten ude i motorvejskrydset??
Jeg smider også gerne 500kr på at Brøndby og FCK trækker hinanden i semifinalen, så slipper DBU for at forholde sig til hva de ska gøre i finalen, for en pokalfinale kan ikke spilles uden fans…
Brøndby og Chelsea
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Utilfreds det er nu fair nok at FCK ikke skal have hjemmebane fordel hvert år hvis de ender i pokal finalen
Brøndby og Chelsea
Selvfølgelig får de hinanden nu i semifinalen - alt andet vil være uoverskueligt
@JohnTerry,

Hvis de mødes i finalen og den spilles på Brøndby stadion må man enten ophæve forbuddet eller kun tillade Brøndby fans da det trods alt er deres hjemmebane og Fck som har det primære ansvar for forbuddet.


Hvordan kommer du frem til den konklusion??

Punkt 1, der er "ingen" der har hjemmebane i Pokalen når det kommer til fans.
Punkt 2, det er vel BIFs tosser der løber en hel banelængde for at angribe FCKs fans med romerlys der har det primære ansvar for forbudet.
Nu er det dbu der arrangerer finalen. Så de lejer sig ind, og tjener på entreen... Mon ik det laver en dispensation, så der kan komme fuldt hus. Ellers bliver det en dyr leje
da det trods alt er deres hjemmebane og Fck som har det primære ansvar for forbuddet.

Hahah. Dagens største troll indlæg ovet hele internettet. Don´t feed him.
Annonce