"Gør du heller ikke, men din kommentar kommer ligesom i kølvandet på flere snakker om KBH er åh så fed"
Nej det gør den ikke.
"Diskussionen er ikke affødt af der er en der nævner Billing"
Jo
"Men det kommer gang på gang når pressen skriver om FCM mod FCK. Så himler folk op omkring at alle spiller heller vil spille i FCK pga byen."
Nej, for det sker sjovt nok ikke særligt ofte. De skrev det om Sisto og om Billing.
"Og nej. Det er ikke kun faciliteterne der gør det for FCM.
Det er vist kun hvis man har meget store anti FCM briller på, at man se det sådan. Og en stor uvidenhed omkring klubben FCM."
I forhold til FCK, hvad ellers da?!?! Vindue ud til resten af fodboldverdenen? nej, Suset når man løber ind på banen? nej, antallet af mesterskaber? nej, De gange man har været i champions league? nej.
Jeg er bedøvende hvor spillere ender, det er jo deres sag.
"Lyder ikke til du har været i så mange byer" Hvordan i alverden kommer du frem til det, baseret på denne diskussion?
Det lyder til du ikke er så glad for pizza... nå, jeg kan åbenbart også lave underlige slutninger, som intet har med ovenstående at gøre.