Snak

Mere indhold efter annoncen
pantic.

det var ikke til dig, men til Nicodemus. Iøvrigt er jeg helt enig med dig. Det er en sørgeligt hold, klubben har givet KN.
Inden man beklager sig alt for meget over truppen skulle nogen i Silkeborg måske påpege det åbenlyse alkoholproblem Kent Nielsen har udviklet. Han har jo legendestatus som træner i suppen men jeg synes det er direkte beskidt at ignorere et problem der tydeligvis er til stede i stedet for at hjælpe manden.
Alkoholproblem ???? Det er jo en helt væk kommentar - hvad pokker har det med spil og indsats at gøre - kom nu lige
Silkeborg bliver stærkt rustet til at rykke op i næste sæson, det må hele tiden have været målet, når man så konsekvent ikke ofrer en krone på at forstærke holdet.
Alkohol problem ? Hvor fanden har du det fra ? Bevares han er lidt rødmusset, men manden kan have psoreasis eller højt blodtryk :P
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu er dommeren altså fra det midtjyske, og har sit civile arbejde i - Silkeborg
chickelleg:

Du konkluderer som du har forstand til. Men, ingen er forpligtet udover sine evner.


Og eftersom at jeg har ret, jævnfør div. FCKkamptråde imod jyske hold, så er det ynkelige piveri på tværs af klubber, hverken overraskende eller imponerende.

FCK-AGF:
https://www.bold.dk/snak/index.php?action=thread&id=5427140

FCK-FCM
https://www.bold.dk/snak/index.php?action=thread&id=5502415&start=0&vis=0

ovenstående er samtlige kampe i Parken i denne sæson og kamptrådene er fyldte med inkompetent tuderi over dommerne... Ligesom i denne tråd.

Så Chickelleg, måske du bare skulle tage dine med skribenter på bold.dk i hånden og starte en selvhjælpsgruppe, for folk der syntes det er synd for Jylland at komme til København!
Alternativt, kan du hive fat i Pants m.m. og fortælle dem, at de bør stoppe med at skrive sådanne tåbelige indlæg, der er baseret på alt andet end fodboldloven.
Det eneste de opnår, er at sænke agtelsen for jyder, for i er normalt ikke så store tudefjæs i andre sammenhænge.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Den eneste grund til at Pieros rammer keeperen er jo fordi jeres egen elendige midterforsvar sætter to hænder ikke ryggen på ham, så der er da straffe før end der er frispark.
Alkoholproblem - haha.

Men, der findes næppe den træner i verden, der kan få Silkeborg til at overleve denne sæson.

Så der er heller ikke rigtigt nogen grund til at fyre KN - hellere planlægge næste sæson.
Stærkt hold?!?! FCK spillede jo nærmest med 2.holdet. bevares det er pga skader, men der var vel 3-4 spillere fra den normale start elever, når alle er klar.
Annonce