Snak

Mere indhold efter annoncen

FCK sender nyt bud på Magnus Mattsson

søn 28. jan 2024

FC København har ifølge bold.dk's oplysninger smidt endnu et bud på NEC Nijmegens danske profil Magnus Mattsson.



Læs hele nyheden her
Vil være fedt hvis de vidste hvilket prisbeløb der tales om.....
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Han ser godt nok meget skadet ud og ikke sådan nogle små skader, det er længerevarende skader.
Spændende
Useriøst af PC, Der er ikke brug for en ny kant/offensiv midt, der mangler en top 9er, en top 6er, en stabil midtstopper og en backup keeper.
Det værste er at han er bedst som 10´er, hvad FCK ikke spiller med. Derudover tror jeg at han bliver meget dyr hvis de skal hente ham, da PSV tidligere har vist interesse. Mystisk.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad skyder vi på prisleje er? 40-50mil?
Ej den skadeperiode, ødelagde det sgu lidt for mig.
Der er nok en grund til, han ikke er videre endnu. Eller andre klubber kigger på ham. Nu ved jeg godt NEC, ikke er en ret stor klub. Og ikke tiltrækker voldsomt meget opmærksomhed, udover at spille i samme liga som de tre store fra holland.

Så havde de ikke spillet der, så havde det vel max havde været et sideskifte fra silkeborg. Fordi udover de kampe de hvad... seks kampe i en sæson? de spiller imod de tre, så er superligaen fuldt på højde med resten.

Jeg er i tvivl om han er så god, som de får det til at lyde må jeg indrømme. Han har heller aldrig været bare tæt på landsholdet, eller været en bobler trods hans alder.

En ting er sikkert. Han er dælme ikke det absurde beløb, de nævnte som en anden hollands klub var budt for en spiller.
" Vi kan bare sælge som rusland" som eksempel.

Tvivler sgu lidt om det er en god transfer, hvis han allerede er så skadesplaget.
Hvad skyder vi på prisleje er? 40-50mil?

Jeg nægter sgu og tro på PC er så højt oppe.
Det er PC vi snakker om. Han giver sgu ikke mere, end de 3-4 millioner euro, han er sat til.
Men kan være jeg kommer til at æde mine ord.
Ifølge B.T. skulle det nye bud på Mattsson lyde på over 20 milloner kroner.
Farzam skriver at det er i niveauet lige over de 20 mil kr
FCK
Annonce