Snak

Mere indhold efter annoncen

FCK-trio skadet

I dag 13:40

FC København må til søndagens hjemmekamp mod Randers undvære Elias Achouri, Gabriel Pereira og Viktor Dadason, der alle har pådraget sig skader.



Læs hele nyheden her
Det må da næsten give en starts plads til Moukoko, som virker meget utilfreds med sin nuværende situation.
Også forståeligt. Mærkeligt at det aldrig har fungeret. Der må være noget vi ikke ved. Jeg tror at det er et afsluttet kapitel mellem Moukoko og FCK. Hvilket ærgrer mig helt vildt for at være ærlig.
Jeg er langt fra overbevist om at Moukoko har det format, vores sportslige ledelse forventede - men enig i at man godt kunne have givet ham flere muligheder for at overbevise om det modsatte. Endnu en potentiel dobbelt dummert fra vor side.
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
Moukoko er SLUT i FCK - han har slettet alle opslag omkring FCK på hans Instagram. Så tvivler på han spiller en kamp mere.

Så kan Geovanni vise om han har det der skal til!
Det gør mig mega ondt med Moukoko som jeg synes havde noget ekstra. Men der må være noget om det. Hverken Bo eller Neestrup lader det til at have en ond side hvor der ikke er noget til grunds for deres adfærd.

Stop nu med det evindelige gylle om, at uduelige Moukoko ikke har fået chancer nok til at bevise sig. Det stemmer simpelthen ikke overens med virkeligheden.

Af samtlige minutter, FCK har spillet siden Moukokos ankomst, har han været på banen 39.2% af tiden!!!! Det er fuldstændig forrykt, at han har fået så mange chancer.
#destidk

Er helt enig med dig.
Der må stikke noget under, som offentligheden ikke kender til, desværre.
Annonce