Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er også ret sikker på, at han blev købt for 4-5 mio.
FC Midtjylland Atletico Madrid
mener det var mere end 4-5 mio. det var i hvertfald over 10 men det kan sagtens ske jeg husker forkert
Esbjerg Fb - Danmark Siden 2001 I med gang, og MODGANG Man. United - England Siden 1995 Glory Glory Man United FC Barcelona - Spanien Siden 1995 Dream Team Vol.3 Årets Cl-Finale Manchester United Vs. FC Bar...
Fair nok, angribere plejer at koste lidt mere. Men det er vel fra den østeuropæiske forbindelse han er kommet, nok en anden prisklasse. Ikke at den forbindelse har kastet så meget guld af sig.

Er der nogle af jer FCMere der har hørt rygter om en Troest i FCM? - han er et rigtig godt køb til klausulprisen, og i mine øjne har centerforsvaret for FCM ikke set alt for rart ud i efteråret. Det kræver vel at der skal afskibbes en Ipsa dog, en mand jeg ikke har så meget fidus til.

Troest udtalte at der pt. er en dansk klub interesseret nemlig, jeg har ikke fantasi til at tro det er andre end FCM efter AaB fik nordmanden til centerforsvaret.
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
@ Daniel

Tror du ikke du tænker på Fagerberg? han blev købt for omkring de 10 mio.
FC Midtjylland Atletico Madrid
Ifølge FM blev han købt for 4.5 mio, i 2006.
★★★ adp
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ifølge denne artikel menes han at have kostet 5 mio:
http://www.bold.dk/nyt/index.php?vis=66442

Det tror jeg er et ganske godt skud. Mon ikke vi har fået noget der ligner 3 af dem hjem igen, hvis vi tænker på hans succes i Rusland?
Det var sq da en skam vi slap af med Serghei Skodu!!! :))
FC Midtjylland hele vejen!
Jonas Troest i FC Midtjylland ville da ikke være dårligt, slet ikke. Kan han også spille back for resten?
- FC Midtjylland og Chelsea
Første Dennis Flinta til SIF, nu Serghei Dadu til Alania Vladikavkas. To spillere som var et kæmpe flop i FC Midtjylland!

Nu mangler vi bare at sælge Thomas Røll og Filip Marcic, og købe en angriber, så har vi truppen klar!
Watchout!
Jeg tror ikke købet af en ny agriber i vinterpausen ville være klogt, der skal "bare" findes et stabilt niveau hos vores mange angribere også må Thomasberg lader være med at rykke for meget rundt med dem oppe foran, bl.a. Ken Fagerberg bliver ofte usikker.
- FC Midtjylland og Chelsea
Annonce