Nej det er jo for dælen da klart, at Danmark som minimum tjener ligeså mange koefficientpoint med fcm som uden, hvis vi alligevel skal dividere den samlede opnåede koefficient med fire. Man kan jo af gode grunde ikke opnå minuskoefficientpoint. I så fald bidrager _alle_ danske hold til den samlede koefficient, såfremt de kvalificerer sig til europæisk fodbold, og så er diskussionen i sig selv tåbelig. Det er derfor, at jeg stiller regnestykket op, som jeg gør. Især nu vi taler om et hold, der kvalificerer sig til europæisk fodbold hvert eneste år. Og her kan jeg bare konstatere, at fcm IKKE bidrager positivt, da deres gennemsnitlige koefficientpoint er under landsgennemsnittet.
FCM er det hold der har scoret næstflest point over de seneste 5 år, der er nok andre der skal før ud af ligningen før FCM. FCM har over de seneste 5 år stået for 21,4 % af Dks koefficientpoint.
Der findes kun en menneskerace - Homo Sapiens, som i øvrigt ikke er ren, da der i tidenes morgen blev knaldet løs med Neandertalerne mm