Snak

Mere indhold efter annoncen

FCM-debutant vil fighte sig til fast plads

lør 10. feb 2018
Frank Onyeka glæder sig over, at det hårde arbejde i opstarten har båret frugt og givet ham Superliga-debut for FC Midtjylland.

Læs hele nyheden her
En af de største talenter der har været igennem akademiet!

Glæder mig til at følge ham
Helt enig bliver spændende at følge, men et af de største talenter fra akademiet??
Ikast fs. Siden 78 WBA i hjertet (Cyril Regis & Laurie Cunningham var konger)
FCM-debutant vil fighte sig til fast plads. Men han er jo ikke debutant.
I Superligaen er han
FCM Liverpool
Oneyka står med alle kort på hånden til en stor karriere. Håber FCM kan holde ham i Alkafaxekondibæskubberligaen i nogle år endnu. Oneyka og Onuachu er i mine øjne de de største transfer prospekts i ligaen til næste år. Hold nu bare lidt på dem på heden.
Jah men notorisk ikke FCM-debutant, når han har spillet der i årevis. En korrekt formulering kunne i stedet være: "Superliga-debutant fra FCM".
Bum.....
Inter og Barca styrer...
Jah men notorisk ikke FCM-debutant


(...)En korrekt formulering kunne i stedet være: "Superliga-debutant fra FCM".





Så det er forkert at kalde ham en FCM-debutant, men du må gerne kalde ham en Superliga debutant, fra FCM.

Hold da op noget flueknepperi hahaha. Jeg håber at du i det mindste har læst artiklen, der uddyber på overskriften, og at du ikke bare er blevet oprørt over den journalistiske kæmpebrøler i overskriften... smh.
Annonce