Snak

Mere indhold efter annoncen
Som skrevet i en lignende Dalsgaard tråd ender han jo selvfølgelig ikke i Aab, når han stadig har gode år tilbage at spille i. AaB er så langt væk fra titler eller lignenden, og så søger man som sportsmand jo altid at få de sidste ambitioner og lønkroner ud af karrieren.

Født op og opvokset i Danmark. Kontanthjælp siden 2001, men er ikke stoppet med at drømme
Du lever op til dit brugernavn.

Han ender ikke i Aab
fordi Aab ikke vil betale for ham, og har en ambition om at bruge yngre spillere end Dalle

https://www.bold.dk/fodbold/nyheder/dalsgaard-har-udloeb-lytter-hvis-aab-ringer/

https://www.bold.dk/fodbold/nyheder/aab-om-dalsgaard-andre-prioriteter-lige-nu/

Vi kan godt lade som om han aldrig i sit liv kunne drømme om at tage til Aab.

I vinters var snakken dog tydelig at hvis Aab ville betale skulle han nok komme, men det ville Aab ikke.

Men skriv endelig din historie der passer dig bedst ;)
James Bond

det ville jo ellers passe perfekt, en ældre ledertype, der kan holde kort snor i alle de overmodige unge spillere.
Vi så jo blandt andet FCN købe en Kian Hansen fra os i FCM, til lige netop den tjans.

så jeg tror, bestemt på der er en mulighed der.
Fatter ikke at han ikke tager en sæson i Pr L.
Hvem siger at det var en mulighed?
@Jamesband

Ja, så giver det mere mening hvis det skulle være tilfældet. Forstår så godt han vælger spilletid fremfor bænken.
10-års jubilæum d. 13. januar 2022. Tid til at søge mod nye eventyr - tak for dansen venner og frænder. Håber jeres 2022 bliver fantastisk!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tøffe har altid ret: sikke en omgang vrøvl kamelen er ikke en toplønnet spiller som i slet ikke, der er 5 der er markant foran ham.
#Dansksport #danskfodbold #England #italien #st pauli
Jegeruenig,

Kan du ikke lige begynde at bruge hovedet lidt?

AaB har allerede Pallesen som en aldrende ledertype, der oven i købet spiller højre back.

Hvorfor skulle AaB gå efter en identisk type til samme plads?

De penge er bedst brugt anderledes.

AaB har ikke en Benham, der bare lige kan hive penge ud af røven.
Pedro Erobreren
@Forevergreen69

Det siger jeg.
10-års jubilæum d. 13. januar 2022. Tid til at søge mod nye eventyr - tak for dansen venner og frænder. Håber jeres 2022 bliver fantastisk!
Selvfølgelig vælger han FCM fremfor at sidde på bænken i PL, hvilket er hans eneste mulighed. Derudover er FCM en stor klub i DK så han får lov at få nogle sjove europa ture helt sikkert.


Aab vil ikke betale for ham, så kan vi diskutere om han stadig ville vælge FCM hvis de ville, men det er bare ikke noget nogen kan spå om.


Henrik har desuden købt hus i Nordjylland og har kone og to små børn
De er så vidt jeg ved på vej i en skolealder, og så sker der præcis det samme der skete med Hiljemark.

"Hjem til norden"
Kan du ikke lige begynde at bruge hovedet lidt?

AaB har allerede Pallesen som en aldrende ledertype, der oven i købet spiller højre back.


ro på min ven,
jeg siger bare om 2 sæsoner, når Aab kan hente en Dalsgaard til en slik, ville det være et åbenlyst valg, at hente ham til klubben som en rutineret ledertype.

Hvis i har en Pallesen, der er den type nu, har han nok ikke sammen niveau om 2 sæsoner også.

Derudover kan Dalsgaard bevæge sig som CB. Og der er stor mulighed for, det er den position han for i FCM også.
Annonce