Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
"Forhåbentligt lidt ro til hr Tullberg efter mediernes fokus på negative vinkler."


Åh nej, skrev medierne noget negativt efter nederlaget til FCN? Hvad bilder de sig ind?
Dette er en signatur.
Så er det ned på den lokale, gutter.

Åh nej, skrev medierne noget negativt efter nederlaget til FCN? Hvad bilder de sig ind?

Ja, det må du nok spørge om. Der manglede vel en til at moderere dem.
@Sir

Ja, selv det forum du er moderator for, har haft et usselt journalistisk niveau.

Hvis man tror, at én mand på få dage (og med flere afsted på landskampspause) kan vende en dårlig statistik uden sejr siden 2020 i Farum, så er man godt nok naiv.

Giv da manden en fair chance, inden man skaber sensationelle overskrifter med “hvad siger ratingen nu, FCM?”, mens andre medier har travlt med at kalde ham naiv og uprofessionel.

Men det kan du vel ikke se, kan du?
moderator
Jeg kunne se at FCM kom med en helt håbløs taktik mod FCN. Man har et skud indenfor rammen i kampen og som jeg husker knap 0.10 XG efter første halvleg. Her havde Tullberg og/eller hans assistenter ikke gjort deres arbejde godt nok og de fik med rette kritik for det. Men det kan du vel ikke se, kan du?
Dette er en signatur.
Jeg kan virkelig ikke se hvordan Billing nogensinde skal blive 1,8 mio kr. pr. mdr. værd for FCM.

Han er totalt overvurderet. Men fedt FCM smider om sig med penge.
Jeg kan virkelig ikke se hvordan Billing nogensinde skal blive 1,8 mio kr. pr. mdr. værd for FCM.

Han er totalt overvurderet. Men fedt FCM smider om sig med penge.


Jeg synes også det er mange penge, og jeg håber virkelig han viser sit værd når han for alvor kommer i gang.
Man skal måske lige huske på at han kun har spillet 508 minutters fodbold i hele 2025 inden ham kom til FCM - og 301 af dem var i venskabskampe.
Så han skal nok lige bruge lidt tid på at komme helt op i gear, men så tror jeg også på at han bliver en vigtig brik for FCM.
Annonce