Snak

Mere indhold efter annoncen
Faktisk længe siden jeg har set tegningen til et godt hold i FCM.
Men det her bliver kun bedre. Gode spillere og gode spidskompetencer på indkøbene.
På tide st skifte på målmandsposten. Det bliver aldrig rigtigt godt med Løssl.
Med afgangen af Bisseck og TK, samt skader til Kevin Yacob, Mads Emil og senest Gift Links har AGF bare fået en fornuftig start på sæsonen og de kunne sagtens havde tage alle 3 point her til aften
Vi har da de eneste farlige chancer i den kamp hvis man ser bort fra foræringen af Farrel. Det er jo utur at Paddys skud på indersiden af overlæggeren ikke går ind, og derudover scorede vi så et mål som ikke kommer pbga. en foræring.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Så vandt FC Ikast ikke igen.

Har aldrig set et stadion med så mange LED skærme, skulle næsten tro det var hal A i messecenteret.


Tror FCM får mange sejre når holdet er spillet bedre sammen...nu har de også kun 1 kamp om ugen at tænke på.
@nasmar
Hvor mange gange var det nu at fcm ramte træværket?
Jeg er hvid indtil jeg dør...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
der dømmes bare så uens af dommerne i superligaen. der må da være en form for ens linje. svært for spillerne at finde tråden
Elsker de underholdende diskussioner herinde efter kampene om hvem der havde fortjent det mindst / mest. I uafgjorte kampe burde man næsten indføre et ekstra point til det holds fans der kommer med de bedste argumenter. Så ville det da give mening at bruge tid på.
@El ninio: Ja, det er helt overdrevet med alle de LED skærme. Lige i dag, så var det meget rart med noget andet at se på. En uskøn kamp.
Pyha, vores ringeste kamp i år. Andersson var jo fuldstændig væk i dag, og så har vi bare svært ved at skabe chancer.
Glæder mig over Üwes formationsændringer og taktiske justeringer allerede i pausen, efter fem år med Davids konservative tilgang til ændringer.
Udemærket at komme fra Herning med et point, når vi spiller så elendigt. Rodet kamp fra begge hold. Skullle den have haft en vinder, var FCM nok tættest på.
rolig

Ja, enig, Der er ikke meget linje kamp fra kamp. I den her kamp måtte man godt skubbe hinanden med hænderne, hive i trøjerne og tag jerngreb.

Det er da fint med VAR. Men kunne vi så ikke få lov til at se linjerne. I brøndbys kamp viste de linjerne på TV´et, men åbenbart ikke i der her tilfælde. Det er sgu da amatøragtigt.
Annonce