Snak

Mere indhold efter annoncen
Folk herinde er fandme så sjove at høre på.
Den ene triste lille kælling efter den anden konstant.
Nasmar: Du må mene at FCM reelt ikke skabte en farlig chance.
Kandidater til guldet i år.

- Sushi Svend
Mugge85
Inden du udstiller dig mere end højest nødvendigt:

FCM har efter 7 runder 10 point og indtager 6. pladsen

FCK blev danske mestre sidste sæson og efter runde 7 havde de... 9 point og befandt sig på 8. pladsen.
I 21/22 sæsonen havde BIF 7 point og befandt sig på 8. pladsen, men de fik bronze.
I 20/21 sæsonen havde både AGF og BIF 12 point, mens FCK havde 10, svarende til hhv. 4, 5 og 8 pladsen. BIF vandt som bekendt, mens AGF blev 3 og FCK 4.
I 19/20 sæsonen havde AGF 8 point og befandt sig på 9. pladsen, men de fik bronze

Skulle vi ikke lige lade sæsonen udspille sig eller mener du sæsonen allerede er færdig og afgjort?
Uafgjort var helt fair og ingen af holdene kan beklage sig. Fcm bedst i første halvleg og agf bedst i anden halvleg. En deler var helt fint. Langt hen af vejen mere fight end poleret spil, men det skal der også være plads til nogen gange. Det var rart endeligt at se to angribere på samme tid, og det gav fcm lidt mere at tænke på.
NP er Suppens bedste 6'er!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fisme godt jeg ikke lider af epilepsi med det stadion tapetseret i blinkende reklamer i 3 lag. Times Square virker jo som en villavej i Bording i forhold til. Og det evigt cringe AF ulvehyl.

Skud ud til Bech for den udtalelse efter kampen 🥰
@billebums
Det er ikke mig der udstiller mig selv, men nærmere den sportslige ledelse i FCM, som er kommet med udtalelsen.

Den store forskel på sidste sæson som du nævner er, at FCK blev mestre sæsonen før, så spillermaterialet var man ikke i tvivl om var der. Det samme kan ikke lige siges om FCM. Nu har man spillet hvad 20-25 kampe under TT? Hvordan synes i selv det ser ud? I er den klub der med længder har brugt mest på transfermarkedet denne sommer (faktisk historisk) og har vel brugt ca. 3x beløbet af hvad FCK har købt ind for.

Bliver i ikke mestre i år med de beløber der er brugt og ingen europæisk fodbold til at straffe bredden af truppen, så er det mildest talt en skandale!
Ikke meget man hører fra Claus Einstein lige for tiden, savner sgu at høre ham ræsonnere sig frem til et eller andet FCM er bedst til lige for tiden!!!
Er der ikke en eller anden venlig midtjyde der kan give en næsehårstrimmer i tidlig julegave til Svend Graversen, godt nok ucharmerende at se ham tone frem på skærmen med næsehår og skæg ud i et og med daggamle bussemænd hængende..
Det var sku en røvsyg kamp, var dog nice da Cho hev den ned med brystet og halvflugtede lige over mål, håber han snart får tur i den. jeg er sku en fan.
Vel et fair resultat, når nu ingen af holdene var specielt målsøgende, eller farlige.

Men hvor er det synd FCM har bygge den sektion på stadion. Det er godt nok ikke ret charmerende. Og alle de blinkende LED reklamer, det er jo vanvittigt, og svært at flytte fokus fra, når man ser det på tv.

Havde der ikke været AGF fans på stadion, havde der været musestille i lange perioder.
Annonce