De skulle ikke have taget Dario ud, han var godt spillende.. han kunne sagtens have spillet 20 min mere med det gule kort
Snak
ons 21. aug 2024
Øv øv øv øv øv
Alle de store chancer og kun et mål.
Dog var FCM så meget bedre at det burde kunne resultere i en sejr dernede.
Træls at osario ikke kunne holde hovedet koldt i første halvleg var klart bedste spiller i første halvleg
Alle de store chancer og kun et mål.
Dog var FCM så meget bedre at det burde kunne resultere i en sejr dernede.
Træls at osario ikke kunne holde hovedet koldt i første halvleg var klart bedste spiller i første halvleg
Fodbold er en livsstil
Redigeretons 21. aug 2024
Det bliver spændende at se Slovan i returen. De kan jo ikke ligge og rulle rundt, rutineret trække frispark og tempoet ud og stå kompakt i 90 minutter yderligere på hjemmebane. De må simpelthen komme længere frem i returen. Det gør os nok ikke noget.
Manglen af en venstreback er desværre tydelig igen. Juninho gør hvad han kan, men han er bare ikke back.
Tåbeligt at vi ikke napper den i dag. Det bør vi havde gjort. Vi var klart det bedste hold. Men det er på ingen måde slut.
DK: FC Midtjylland
Mener at den danske Supercup bør genindføres!
ons 21. aug 2024
Ærgerligt FCM, men forfriskende at se at der var en rimelig fanscene i aften.
I napper den ude.
I napper den ude.
ons 21. aug 2024
Prøver de danske klubber at sætte en ny rekord for antallet af spildte point i Europa?
ons 21. aug 2024
Omend at FCM naturligvis havde en del chancer i aftenens kamp, så skal man også huske at minde sig selv om, at Slovan, udover deres mål, havde 2-3 gode chancer, bla. en kæmpe chance til at gøre det til 2-0. Alt er åbent i returkampen, jeg vil dog mene at FCM skal videre - alt andet vil de, og sikkert også andre, nok ikke være så tilfredse med.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Redigeretons 21. aug 2024
Chokerende hvis det her Slovan Bratislava hold ender i CL. Vil jo næsten svare til at se et hold udenfor top 4 i superligaen i CL😂 Vanvittigt at FCM ikke vandt med mindst 2 mål. Og så man man diskutere om FCM hører til i CL.
ons 21. aug 2024
Virkelig uprofessionelt af Osorio at være så overtændt at man bliver nødt til at tage ham ud efter 45 minutter. Jeg synes nogle af kommentarerne er lidt for kritiske herinde, det er den sidste kvalrunde inden gruppespillet i champions league, og uanset om FCM er favoritter eller ej, så findes der ingen nemme kampe på det stadie. Modstanderen havde en målmand som stod en brandkamp, under normale omstændigheder havde man vundet den kamp. Der er stadig gode chancer for at vinde samlet selvom det selvfølgelig er blevet sværere med en afgørende kamp på udebane. Oliver Sørensen bliver bare ved med at præstere på højt niveau, fremragende assist fra ham.
