Snak

Mere indhold efter annoncen

FCM stjal sejren over Brøndby dybt i overtiden

lør 24. okt 2020

Brøndby pressede FC Midtjylland i bund i store dele af opgøret, men det lykkedes dem ikke at holde deres 2-0-føring, efter Erik Sviatchenko med et mål dybt inde i overtiden sikrede en 3-2-sejr til FC Midtjylland.



Læs hele nyheden her
Har hentet popcorn
SønderjyskE aka NordschleswiG FTW St. Pauli siden 1977, da Niels Tune var skarp ;) RIP Walter Frosch
Fuck en lorte dommer
På en spiller der havde eller burde have to gule - tillykke dbu
Av for satan...
Og så score det svin der skulle have være vist ud til sidst, hold kæft hvor er jeg træt af de lorte dommere i danmark.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Flot selvmål :P

Og hvor er Pione Ego - FCM burde have været foran før
1880
I fucking guder.... Mensah og Jørgen Buchard koster dyrt idag!
ser BIF keeperen ikke skidt ud. så kun korte klip af målene
Man ved bare at dommeren får skylden. Også selvom man lukker 3 mål ind...
Det er sidste kamp jeg gider at se med den idiot til Mensah på den venstreback, han taber bogstaveligttalt kampen for os, sådan en idiot.
Og Uhre jeg gider ikke engang nævne hvor uduelig manden er.
Vi er jo klart bedre end de andre vi har bare en idiotunge til Mensah, der lukker dem ind i kampen med en tabertacken. IDIOT!!!!!!!!!

Hvis man ikke kan vinde sådan en kamp, så skal man satme stille støvlerne på hylden!!!!
Annonce