Snak

Mere indhold efter annoncen
Cruyff, du påtager dig selv en offerrolle i din første sætning. Måske skal du kigge lidt på din egen følsomhed.
Midtjylland!
Sjovt som man som FCK-fan har skulle høre fra fcm omkring at man ikke kan bruge skader mv. som undskyldning. Men så snart de selv skal spille 10 ekstra kampe på en sæson, og skaderne kommer snigende, så får piben en anden lyd.
Nordens største.
@Hovedstaden

Vil du ikke lige udpege, hvor skader bruges som en undskyldning i tråden - eller artiklen?
Midtjylland!
...vælter sig i[i]skader[/i]
Det må næsten være en fordel at Cho er skadet. Hold op hvor er han blevet en ringe spiller efter sin lange skade. Han er vel en f de absolut ringeste offensive spillere i superligaen. Han virker komplet ubrugelig for FCM. Før sin skade var han sgu god.
NP er Suppens bedste 6'er!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@BoroDane

Jeg er enig i, at Cho ikke er den samme spiller som før skaden. Desværre.

Jeg vil ikke sable ham for meget netop af den grund, og han popper trods alt også stadig op med nogle vigtige aktioner i ny og næ. Matchvindermål mod Genk og Forest. Et afgørende indhop mod FCK. Men der er desværre for langt mellem snapsene, og det er en skam, for jeg kan virkelig godt lide ham som spiller. Han gør altid alt, hvad han kan.

Selvom han ikke er den samme, kunne vi nu alligevel godt have brugt ham næste søndag. Særligt hvis Brumado fortsat er ude.
Midtjylland!
Det var vist en postgang for tidligt at Hr. Steinlin fik Thomas T. smidt på porten.
Man smider ej guld på gaden heller ikke hvis man er gammel kludekræmmer :-)
Dweise - tror man generelt bare har tinitus, eller det farvede tilhørsforhold skruet så stramt om hovedet, at det afleder alle andre træneres SVAR PÅ SPØRGSMÅL til at blive “piveri”. Men er det egen klub, så er det skam reelle forklaringer og valide anker…. Kom bedre
Har i lagt mærke til at hver gang Tullberg bliver spurgt om noget, så har det en negativ vinkel fordi bold.dk godt ved det giver trafik.

Har du lagt mærke til at det bare er sådan medier arbejder med vinkler?

Har du lagt mærke til hvor meget fx Neestrup er blevet kritiseret herinde?
@Cruyff
Ikke helt enig, er masser af tilsvarende spam rettet mod Fck herinde som ikke straffes på samme måde, lader til at der fra admins side findes en bias.

Du har helt ret i at der findes tilsvarende spam rettet mod FCK herinde, men at det ikke straffes på samme måde er jeg ikke enig i. Om noget synes jeg hammeren falder hurtigere og hårdere, men jeg respekterer din oplevelse er anderledes - og sandsynligvis også mere retvisende, da din tilstedeværelse i pågældende tråde er større end min ☺️

Når det så er sagt ville jeg også savne det drillende element i fankultur der tilsyneladende rummes mindre og mindre. Kan slet ikke overskue hvor en øget følsomhed ville føres os hen. Gud forbyde.

Jeg er kun delvist enig. Vi er generelt blevet meget mere følsomme og ømtåede. Når det er sagt, så synes jeg også der er en stor mangel på respekt og ordentlighed i debatten. For man kan godt drille respektfuldt - og det synes jeg også der bliver, men som du er inde på i mindre opfang end tidligere. For der er kæmpe forskel på hvordan man driller - og hvordan det modtages. Noget af det der bliver undskyldt med "det er bare harmløs dril", men ofte er det hovedløs provokation, ragebait uden substans eller rod i virkeligheden, eller direkte løgne der til tider er decideret skadende og ondskabsfulde.
Annonce