Snak

Mere indhold efter annoncen
Bedre, fordi de siger det du kan lide at høre?
Min pointe er, at fordi du er studievært, er din holdning ikke nødvendigvis identisk med sandheden.
De har ret til at have en holdning og til at ytre den, nøjagtig som du og jeg har.
Men det gør ikke at den automatisk er identisk med sandheden.
Deres holdning er lige så subjektiv som din og min er. Ikke rigtig eller forkert, bare subjektiv.
Du og jeg er også uenige på mindst 1 punkt. Alene det, at jeg ikke holder med AGF men et andet hold gør at vi er uenige om hvem vi synes bedst om.

Det gør jo heller ikke at nogen af os har den endegyldige sandhed i hvem der er det rigtige hold at holde med (eller at andre har), men blot at vi har hver vores subjektive holdning. Nøjagtig lige som studieværterne har deres, når de sidder og kommenterer dette og hint.
Skandale dommer. Kæmpe rødt kort til fcn og dermed en hel anden kamp. Kæmpe fokus på en elendig dommer igen. Alle kampe i Superligaen har fokus på store dommer fejl. Tag jer nu sammen, amatører
Når nu FCN fik lov til at være 11 mand i hele kampen, var FCN det bedste hold og vandt fortjent.

AGF spillede ikke som en nedrykker men var godt med i kampen.

At tale om at AGF skulle lave en Hefølge er vist blot fan-bashing.
FCN - Sjællands bedste hold...
Det vigtigste parameter er nu resultatet på måltavlen. Sjovt nok var der ingen AGF fans som fremførte dette i sidste sæson, hvor det i mange kampe forholdt sig omvendt.

Kigger man på xG i sidste sæson, så burde AGF faktisk have vundet ligaen med flere point end man gjorde…
Alle jer der morer jer over AGFs nedtur og håber på en ny Herfølge. AGF spiller god fodbold. Er der nogen herinde, som ikke mener, der var rødt kort til Norheim?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Solve it

Skal du ikke ind og putte Tulle, eller malke et eller andet?
@ _Chefen_

Nogle er bare spejlblanke & uden for pædagogisk rækkevidde - God aften
Rolig nu, AGF rykker selvfølgelig ikke ud og tipper dem stadig til top 6. Ingen af dem som ligger i bund 6 pt har niveauet til mere.
Ligegyldigt at han ikke giver rødt i to tilfælde som er tydeligvis fejl… de ophæver hinanden… og selvom FCN havde været i undertal havde de da vundet

Man skal godt nok lede længe efter et dummere indlæg
Harbowlers

Nu var det jo dig, som sagde ALLE parametre. Ikke kun xG.
Annonce