Snak

Mere indhold efter annoncen
¨Milan var i samme siutation, og der var endda beviser på dem, men alligevel spillede de CL, der ikke engang kommet nogen beviser her endnu.. FUCK DET TYRKISKE FORBUND, FUCK PRÆSIDENTEN, FUCK LANDSHOLDET¨

HELT ENIG !
Maldonado ..... Deivid .... Kale ..... Shoooot!!! http://www.youtube.com/watch?v=E0vNA3sFOJo BIZ BIZE YETERIZ, CÜNKÜ FENERBAHCELIYIZ
På Skysports tror de, at det bliver det hold med højeste koefficient som går videre. Det vil sige Arsenal, hvis de ryger ud, men ellers Benfica og så FCK.

Det er jo absurd at melde sådan noget ud på forhånd.. Udover fare for matchfixing, kan man jo sagtens forestille sig Arsenal ikke yder/kan yde deres allerbedste hvis de har det i baghovedet at de er videre.. Udinese er jo ikke dårlige i forvejen, så bestemt muligt.. Men hvis det endelig skal være, så håber jeg det bliver sådan, Arsneal og Udinese der går videre.. For kvalitetens skyld.. Men håber ikke Uefa melder noget ud inden kampene.. Bliver nok for meget ballade efter.. Men er jo set før hvor væk de er i Uefa så ikke usandsynligt..
Hvis UEFA melder ud før kampstart at den bedst rangerede taber kvalificerer sig, så er det nok ikke utænkeligt at et desperat Udinese-mandskab slår et allerede kvalificeret Arsenal-mandskab, så FCK skal sgu nok selv ud og vinde med 3-0 hvis de vil i CHL
Lyngby først og sidst, men også samtlige danske hold i Europa-cuppen (selv Randers!)

MC_Rommedahl*

vil nærmere kalde os 50/50, da AaB fik røv da de fik Dynamo Kiev´s plads i CL :-) hva var det 6 nederlag og farvel og tak :-)

Real Madrid & Lyngby.

Det var bare Skysports bud og ikke en officiel udmelding fra UEFA.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
På Skysports tror de, at det bliver det hold med højeste koefficient som går videre. Det vil sige Arsenal, hvis de ryger ud, men ellers Benfica og så FCK.


Egentlig stadig et rimeligt scenarie for FCK, hvis det passer.
Arsenal har store chancer for at gå videre. Benfica er videre. Så kommer FCK...
vil nærmere kalde os 50/50, da AaB fik røv da de fik Dynamo Kiev´s plads i CL :-) hva var det 6 nederlag og farvel og tak :-)


AaB vandt deres først kamp i 1995 over Panathinaikos hjemme. Jeg mener også, at de fik uafgjort i en af de andre kampe, men det er jeg ikke helt sikker på.
"Prima enim sequentem honestum est in secundis tertiisque consistere" (Cic. Ad M. Brutum 3).
Hvad sker der for den her "artikel"? http://www.sporten.dk/fodbold/uefa-shit
I øvrigt mener jeg at Morten Olsen og Flemming Toft bør fyres med tilbagevirkende kraft.
vil nærmere kalde os 50/50, da AaB fik røv da de fik Dynamo Kiev´s plads i CL :-) hva var det 6 nederlag og farvel og tak :-)


AaB vandt deres først kamp i 1995 over Panathinaikos hjemme. Jeg mener også, at de fik uafgjort i en af de andre kampe, men det er jeg ikke helt sikker på


Fuldstændig rigtigt. Udover rækkefølgen.
De tabte de to første kampe. Vandt over Panathinaikos, tabte de næste to og sluttede med at spille uafgjort mod Porto :-)
Jeg brækker mig ud over hele vamle Østerbro hvis den skodklub får foræret 200 mio. kr. lige ned i deres fede lomme.
Brøndby IF Man. Utd. Schalke 04
Annonce