Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er godt nok ved at være skræmmende det her...
forsvaret er det svageste led i arsenal og har været det i mange år
arsenal svageste led er forsvaret og det har det faktisk været længe
Man kunne sagtens havde givet både Mane og Lich rødt kort, men dommeren vurderede nok at det ville ødelægge kampen at smide 2 mand ud efter så få minutter. Synes det var en god beslutning fra Olivers side.
I forhold til selve kampen og Liverpool i ligaen nu, så er det godt nok svært ikke at se mesterskabet for ens øjne. Jeg tror ikke Liverpool taber på Etihad, og derfra og til slutningen ser jeg dem simpelthen ikke tabe det på gulvet. Forspringet er efterhånden så stort, at der skal et kæmpe formdyk til, og med de ledere der er kommet ind på holdet kommer det bare ikke til at ske. 7-9-13
I always said we had the best two teams on Merseyside... Liverpool and Liverpool Reserves. - B.S. Y.N.W.A
Jeg har sagt Licht er en cunt for at gøre det, har endda sagt han for min skyld sagtens også kan få karantæne. Xhaka situationen kan ikke give karantæne fra FA nu, derfor nævner jeg det ikke? Hvilket er den samme grund til jeg ikke nævner Robertson.

Giv op. Never their fault. Det kan man ikke diskutere med.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror nu stadig ikke Liverpool er længere end en skade til VVD eller Salah fra at kunne få et formdyk. Gud forbyde det.
Virkelig Jpp, en vildfaren albue??!!! Nej, ikke en vildfaren albue, en helt bevidst svinestreg!
From believer to doubter... :-( Tænk, hvis dette forum havde en moderator...?
Så få Arsenalfans i denne tråd franægter Pool sejren, og alligevel skal vi finde os i jeres hånen.

Enten stjernenykker eller arrogance.
Arsenal. Lyngby. Tranmere. "Vi skal ikke tro, vi er så gode, som vi er."
Kan du give eksempler på denne påståede hån, 9`er?
From believer to doubter... :-( Tænk, hvis dette forum havde en moderator...?
Hold kæft det er hård nogle gange at komme igennem disse tråde , jeg kan godt forstå man er glad for dagens sejr ,der er jeg også , men derfra så til at tale ned til andre og være nedladende i din skrivemåde er dybt tåbeligt.
Fint at i vil drille lidt , men være god lidt large og respektere andres synspunkter, selv om du har ret , giver det dig ikke ret til at være nedladende.
Jeg mener selvfølgelig ikke alle Liverpool fans er sådanne langt fra , men der godt nok nogen der trækker tænder ud.

Hav lidt selvindsigt og tag en dyb indånding inden i skriver til andre som i ikke er enig med.

On topic:
Syntes vi spiller en meget kynisk kamp og score på vores chancer, første straffe er lille men jeg syntes den kan dømmes , vil god ikke gå i spånner hvis den ikke gjorde , anden straffe syntes jeg er på sin plads og mener ikke der er noget man kan klage over .
Så helt igennem en rigtig god og kynisk kamp fra Liverpool side og håber vi tager mindst et point mod City .

Godt nytår til jer derude må alle jeres nytårsforsæt gå i opfyldelse.
Peace Out duds.
Fenerbahce,Brøndby,Liverpool
Annonce