Snak

Mere indhold efter annoncen
FCK dominerede indtil 2-1 målet. Herefter blev de usikre og FCM greb kampen. Til sidst havde FCK igen spillemæssig overtag, men de var for uskarpe. FCM spillederne var tændte og skarpe, når det gjaldt. Kvist var god i indtil han fik en albue i hovedet. Kampens dommer skylder FCM-spillerne 3 gule kort. Skov, Fischer, Duelund, Dal Hende, Onyeka, Zeca og Kian Hansen spillede flot fodbold.
Pedergun
Det er da fuldstændig ligemeget om vi var de bedste. Ja i lange tider men det er bare ikke nok
måske er der snarere tale om positiv ignorance, frem for positiv arrongance når det kommer til ståle. for det er jo helt ude i hampen, at tale om at fck var det bedste hold i dag. tror ikke at sådan en udmelding er særligt smart, med henblik på fck´s efterhånden langvarige krise
Hvis FcK misser top 6, gør de det med vilje!
Eneste chance fck har for at komme i Europa er da og komme i nedrykningsplayoff efter de røg ud af pokalen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Viktor Fischer är väl sympatisk men gud vad han snackar! Prestera och snacka sen.
Jeg siger det igen, farvel Ståle og farvel Kvist tudefjæs
osb68
Inden folk går ydeligere amok på Ståle, så siger han ifølge citaterne i denne artikel, ikke at FCK var bedst i hele kampen, men at de var det bedste hold i lange perioder af kampen.

En hel anden sag er så, at forsvaret (særlig centralt) vel nærmest er sæsonens dårligste i hele superligaen.
FCK
Man kan også sige at forskellen ikke var særlig stor på tophold og midterhold.

21 point.

Velbekomme.
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Men det ville være så fedt !!!
Moral er godt.....
Annonce